ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Eczacılara hukuki sorumlulukları anlatıldı

DHA
17.12.2017 - 12:18Son Güncelleme :
DHA

ADANA, (DHA) - ADANA Eczacı Odası'nda (ADEO) düzenlenen konferansta eczacılara hukuki sorumlulukları anlatıldı.
Konferansta Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başmüfettişi Leyla Kirazoğlu Salık, SGK Müfettiş Yardımcısı Ayşe Sena Çetin, Adana Sağlık Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Dr. Hasan Doğan ve Adana Sağlık Sosyal Güvenlik Müdür Yardımcısı Ecz. Belma Demir konuştu.  Etkinliğin açılış konuşmasını ADEO Başkanı Ersun Özkan, "Eczacılar olarak SGK ile sözleşme yaparak, Türkiye nüfusunun önemli bir bölümüne hizmet vermekteyiz. Sağlık hizmeti verirken SGK mevzuatı yönünden de meslektaşlarımız sorumluluk altındadırlar. SGK tarafından üyelerimize yönelik bu toplantıda karşılaşabileceğimiz olası sorunlar ve çözümleri hakkında yol gösterici hukuki bilgileri edineceğimiz gibi, sağlık hizmet sunumunun ve finansmanının yapısı ile işleyişi hakkında detaylı bilgi sahibi olacağız. Tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.
BAŞMÜFETTİŞ BİLGİLENDİRDİ
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başmüfettişi Leyla Kirazoğlu Salık ise, SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı'nın 2017 Çalışma Plan ve Programına göre 'Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu', 'Sağlık Uygulama Tebliği', 'Sağlık Hizmet Sunucularından Hizmet Alım Sözleşmeleri ve Protokolleri' ile 'SGK ve Sağlık Hizmet Sunucuları arasında hukuki ilişki ve sağlık personelinin hukuki sorumlulukları' konularında eczacılara yönelik bilgilendirme yaptı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Eczacılara hukuki sorumlulukları anlatıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2018, Pazar
 • İmsak
  05:19
 • Guneş
  06:38
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  18:12
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı