ADANA HABERLERİ

Eczacılar Tarihi Geçmiş İlaçlar İçin Depo İstedi

IHA
05.03.2015 - 10:49 |Son Güncelleme :

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ, MİADI DOLMUŞ İLAÇLARIN İMHA EDİLMESİNE KADAR GEÇECEK SÜREDE SAKLANABİLECEKLERİ BİR DEPO KONUSUNDA İŞ BİRLİĞİ TALEP EDEN ADANA ECZACI ODASI YÖNETİMİ’NİN İSTEĞİNE OLUMLU YANIT VERDİ.

IHA

Adana Eczacı Odası (ADEO) yönetimi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret ederek miadı dolmuş ilaçların bertaraf edileceği süreye kadar saklanabilmesi için depo desteği istedi.
ADEO Başkanı Ersun Özkan, ADEO Genel Sekreteri Ö. Mürsel Yalbuzdağ ve yönetim kurulu üyesi Fatih Berktaş, Sözlü’yü ziyaret etti. ADEO’nun insan ve çevre sağlığını ilgilendiren projeleri bulunduğunu ve bunları el birliğiyle hayata geçirebileceklerini düşünerek ziyarete geldiklerini söyleyen Özkan, “Herkesin evinde bulunan miadı dolmuş ilaçları toplanması, imhası ve akılcı ilaç kullanımına yönelik bir proje hazırlayacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak sizden, toplayacağımız miadı dolmuş ilaçları imha ettireceğimiz süreye kadar depolayacağımız bir yer istiyoruz. Sonrasından bu ilaçların imha edilmesi için şehir dışına nakil konusunda da uygun araçlara ihtiyacımız var. Bunların dışında halkımızın nöbetçi eczanelere ulaşımını kolaylaştıracak bir projemizi hayata geçirdik. Akıllı telefonlarla uygulanabiliyor. Bu uygulamayı halkımızın kolay anlayacağı şekilde anlatan afişleri belediyemizin reklam panolarına asmak istiyoruz. Bu konuda da desteğinizi istiyoruz” dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise bu projeye paydaş olmayı, halk sağlığını korumaya yönelik çevreci değerleri öne çıkarmak hususunda katkı koymayı elzem bulduğunu ifade ederek, "Son kullanım tarihi dolmuş ilaçların çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi hususunda eczacı odasıyla işbirliği yapmaya hazırız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Eczacılar Tarihi Geçmiş İlaçlar İçin Depo İstedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mart 2015 tarihinde saat 10 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eczacılar Tarihi Geçmiş İlaçlar İçin Depo İstedi haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2019, Pazartesi
 • İmsak
  06:12
 • Güneş
  07:38
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı