MANİSA HABERLERİ

Eczacılar Somalı Öğrencileri Sevindirdi

IHA
08.10.2015 - 13:56Son Güncelleme : 08.10.2015 - 13:57

MANİSA'NIN SOMA İLÇESİ MEHMET AKİF ERSOY İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ "AKIL ZEKÂ OYUNLARI" SINIFINA KAVUŞTU.

IHA

Manisa’nın Soma ilçesi Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Öğrencileri "Akıl Zekâ Oyunları" sınıfına kavuştu.
Çabuk öğrenmede geleceğin metodu olan "Akıl Zekâ Oyunları"ndan bundan böyle Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri de faydalanacak. Manisa Eczacılar Odası Soma İlçe Temsilcisi Şule Doğan’ın öncülüğünde Kocaeli Eczacılar Odası’nın katkılarıyla; Soma’da eğitim öğretime devam eden, sosyal, kültürel ve sportif anlamda isminden her fırsatta sıkça söz ettiren Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’na aynı anda 30 öğrencinin kullanabileceği toplamda 650 öğrencinin faydalanacağı "Aklı Zeka Oyunu" oyun materyalleri temin edilerek, öğrencilerin hizmetine sunuldu. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğretmenleri de hem eğlenceli dakikalar geçirdiler hem de bu oyunlar aracılığıyla çocuklara nasıl yararlı olabilecekleri konusunda fikir sahibi oldular. Bu güzel hizmetten son derece mutlu oldukları gözlerinden belli olan okul öğrencileri, velileri, öğretmen ve yöneticileri; Manisa Eczacılar Odası Soma İlçe Temsilcisi Şule Doğan’a ve Kocaeli Eczacılar Odası’na Soma Mehmet Akif Ersoy İlkokulu çocuklarının eğitimleri için göstermiş oldukları bu duyarlılık için teşekkür ettiler, minnettarlıklarını dile getirdiler. Manisa Eczacılar Odası Soma İlçe Temsilcisi Şule Doğan ise çocukların özgüveni yüksek, kendine güvenen, kendini iyi ifade edebilen, araştıran ve sorgulayan bireyler olarak yetişmeleri için üzerlerine düşen görevleri yerine getirebilmek adına her zaman hazır olduklarını belirtti.
Akıl Oyunları’nın 2004 yılından bu yana Türkiye ‘de anaokullarında, ilkokul, ortaokul ve liselerde, üniversitelerde, AVM ‘ler, Fuarlar ve çeşitli ortamlarda tanıttığı "Akıl Zekâ Oyunları" zihni açan, aklı çalıştıran, öğrenmeyi kolaylaştıran, çabuk öğrenmeyi sağlayan bir eğitim metodu. Bu metot yıllar öncesinde ileri dünya ülkelerinde bir öğreti metotu olarak okullarda her seviyede öğretilmekte.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Eczacılar Somalı Öğrencileri Sevindirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eczacılar Somalı Öğrencileri Sevindirdi haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   16:43
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı