« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eczacıbaşı tur için

Eczacıbaşı VitrA, Voleybol Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi 12'li play-off etabı rövanş mücadelesinde yarın Fransa'nın RC Cannes takımıyla karşılaşacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İlk maçta rakibini deplasmanda 3-0 yenen Eczacıbaşı VitrA, Burhan Felek Spor Salonu'nda saat 17.30'da başlayacak mücadelede de rakibini yenerse 6'lı play-off turuna yükselecek. Yenildiği takdirde ise altın seti kazanan takım turu geçecek.

Eczacıbaşı VitrA-RC Cannes mücadelesini Alexandros Varthalitis (Yunanistan), Alin Mateizer (Romanya) hakem ikilisi yönetecek.

Antrenör Lorenzo Micelli, altın set uygulaması nedeniyle kazanmak zorunda olduklarını ifade ederek, “Rakibimiz iyi bir kadroya sahip ve bizi iyi tanıdıklarından çok daha sert bir takımla karşılaşacağız. Bu nedenle bu maçın daha zor geçeceğini düşünüyorum. Golden set kuralı çıkmasından dolayı bu maçı da kazanmak zorundayız. Hedefimize kilitlendik ve maçı kazanıp Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yolumuza devam etmek istiyoruz. Bunu başaracak güçte bir takımız” diye konuştu.

Genel menajer Nalan Ural ise maçla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bu kez saha ve seyirci avantajı bizden yana, bu şansımızı iyi kullanmalıyız. Bu etapta ve sonraki turda uygulanacak yeni kural nedeniyle bu maçı da kazanmak zorundayız. Daha önce ilk maçı 3-0 kazandıysanız ikinci maçta bir set almanız dahi yetebiliyordu ama bu yeni kuralda galibiyetlerin eşitliği durumunda altın sete gidiliyor. Bu nedenle maça asılıp kazanmalıyız. Bunu başaracağız” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz