« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eczacıbaşı Mirka ile sözleşme yeniledi

Eczacıbaşı Spor Kulübü, dünyanın sayılı smaçörlerinden, voleybol kariyeri başarılarla dolu olan 1975 Küba doğumlu, Mirka Francia Vasconcelos'la sözleşme yeniledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

2008'den bu yana Eczacıbaşı Spor Kulübü'nün sporcusu olan Mirka 2010-2011 sezonunda da Eczacıbaşı forması giyecek.

Dünyanın en başarılı smaçörleri arasında yer alan ve voleybol kariyerinde; Küba Milli Takımı'yla iki olimpiyat, iki dünya, iki Dünya Grand Prix, bir de Dünya Kupası şampiyonluğu, uzun yıllardır kadrosunda yer aldığı Perugia Takımı'yla iki Avrupa Şampiyonlar Ligi, iki de CEV Kupası şampiyonluğu bulunduran Francia, voleybola dokuz yaşında Küba'da başladı. Uzun süre Küba Milli Takımı'nda oynayan Mirka Francia, 1999 Dünya Kupası'nda "En İyi Blokör", 2006 ve 2008 Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde "En İyi Smaçör" seçildi. İlk kez 1998'de İtalya'da Romanelli Firenze'ye transfer olan Francia, bir yıl sonra İtalya'nın en iyi takımlarından Perugia'ya geçti. 1999'dan 2008 yılına kadar, Perugia'da oynayan ve takımın kaptanlığına kadar yükselen Mirka Francia, son iki sezon Eczacıbaşı-Zentiva Takımı'nda forma giydi.

Uzun yıllar oynadığı Perugia Takımı'ndan sonra köklü ve başarılı bir geçmişe sahip, gelenekleri olan bir kulüpte üçüncü sezonu yaşayacak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Mirka Francia "Geçen sezon benim ve Kulübüm için çok da iyi geçmedi. Şanssız başladık ve öyle de devam etti, ancak gelecek sezondan çok umutluyum. Hep birlikte güzel başarılara imza atacağımıza ve burada çok iyi bir sezon geçireceğime inanıyorum" dedi.

184 cm boyundaki başarılı smaçör Mirka Francia Vasconcelos, 2010-2011 sezonunda Eczacıbaşı Spor Kulübü'nde üçüncü sezonunu yaşayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz