« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eczacı şampiyon

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Voleybolun süper kızları

Güneş Sigorta'yı final serisinde bir kere daha yenen mavi beyazlılar, 21. defa mutlu sona ulaştı. E.Başı'nı zafere Özlem, Arzu, İrina ve Atomonova taşıdı.

SALON: Burhan Felek

HAKEMLER: Kadir ilbeyli (***), Serdar Nişancaoğlu (***)

ECZACIBAŞI: Atomonova (****), Çigdem (***), Aycan (***), İrina (****), Özlem (****), Arzu (****), Dilek libero (**), Burcu (*)

GÜNEŞ SİGORTA: Burçin (****), Oksana (***), Pelin (*), İrina (**), Serap (**), Olga (*), Necla libero (**), Banu (**),

SÜRE: 69 dakika (19, 17, 16, 17)

SETLER: 23-25, 25-17, 25-20, 25-21

Tebrikler Eczacıbaşı... Türk voleybolunun imparoteriçesi E.Başı, Türkiye Bayanlar A1 Ligi Final serisinin üçüncü maçını da G.Sigorta'yı 3-1 yenerek 21. şampiyonluğunu kazandı.

İlk sette çabuk voleybolunu uygulama fırtası bulan G.Sigorta, köşelerden Oksana ve ortadan Burçin ile file üstünde etkili oldu ve sayı buldu. E.Başı ikinci sette Özlem'le rakibinin oyununu çözdü. Arzu'nun başarılı pas organizsyonları, İrina ve Artonova'nın yüksek toplarındaki etkili oyunu galibiyeti getirdi. Üçüncü sette oyun bir ara kafa kafaya gitti. Bu sette G.Sigorta'nın manşeti bozuldu, E.Başı bundan Aycan ve Çiğdem'in de bloklarındaki bütünlüğü ile seti kazandı. Dördüncü sette şampiyonluğa bir set kala E.Başı, oyuna iyice asıldı. İrina ve Özlem'in hücumda Arzu'nun da blok ve pastaki etkinliği ile maçı ve seti 3-1 kazandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz