Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ecevit'ten Bakan Türk'e tam destek

  Hürriyet Haber
  05 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 05 Eylül 2000 - 00:01

  ADALET Bakanı Hikmet Sami Türk'ün ‘‘tüm memurların irticacı kabul edilemeyeceği ve irticacı avına çıkılmasının devlete zarar vereceği’’ yönündeki açıklamalarına, Başbakan Bülent Ecevit tam destek verdi.

  Türk'ün Hürriyet'e verdiği özel demeç siyasi çevrelerde büyük yankı buldu. ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz ve muhalefetten sonra dün de Ecevit, Türk'ün konuşmasını ‘‘yapıcı’’ bulduğunu belirtti.

  Ecevit dün ekonomiyle ilgili gelişmelere ilişkin düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin, Türk'ün açıklamalarının ANAP ve muhalefetten destek bulduğu hatırlatması üzerine ‘‘Sayın Hikmet Sami Türk değerli bir hukukçu olarak çok yapıcı bir konuşmada bulundu. O bakımdan geniş bir ilgi toplamış olması doğaldır’’ diye konuştu.

  SIZMIŞ OLABİLİRLER

  Ecevit, yüksek yargı organlarının başkanlarının irticanın yargıya sızdığına ilişkin açıklamaları bulunduğunu hatırlatan ve ‘‘Siz buna inanıyor musunuz?’’ sorusunu yönelten bir gazeteciye de şu yanıtı verdi:

  ‘‘Geçmiş yıllarda yargıya sızmalar olmuş olabilir. Ama hükümet bu sızmaların önünü kesmek için demokratik hukuk devleti kuralları içinde gereken her tedbiri almaktadır.’’

  Kaymakamlar kararnamesinin Başbakanlık'ta olup olmadığı sorusuna ise Ecevit, ‘‘Hayır, şu sırada bana intikal etmiş bir durum yok’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı