Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ecevit'in kuyrukları yine başlamasın

  Hürriyet Haber
  13 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 13 Ocak 1999 - 00:01

  FP Genel Başkanı Recai Kutan, 2 sağcı partinin bir solcu partiyi iktidara getirdiğini belirterek, ‘‘DYP ve ANAP liderleri, karşılıklı olarak birbirlerini aklamak için mutabakata varmışlar. Onun için de bu hükümeti kurmuşlardır diye yaygın bir söylenti var’’ dedi. Kutan, bunun doğru olmamasını dilediklerini söyledi.

  Kutan, FP'nin dünkü Meclis grup toplantısında, ‘Azınlığın azınlığı’ diye nitelediği yeni hükümetin kuruluş yöntemine ve Başbakan Bülent Ecevit'e de eleştiriler yöneltti. Hükümetin kurulmasında, ‘Mutad olmayan unsurların kullanıldığını’ savunan Kutan, ‘‘Hükümeti kurma görevi düşürülenlere değil, düşürenlere verilmeliydi. Ancak düşürülenlere görev verildi. Bu çarpık bir uygulamadır’’ dedi. Kutan, ‘‘55'inci hükümeten ne farkı var?’’ diye de eleştirdiği hükümetin yeni payandasının da DTP yerine DYP olduğunu savundu.

  Kutan şöyle devam etti:

  ‘‘Böyle bir hükümete destek vermemiz sözkonusu değildir. Ancak, getirecekleri yasalar konusunda önyargılı değiliz, müzakereye açığız. Üzerinde uzlaşacağımız yasalara destek veririz. Ancak vatandaş, 1978 Ecevit hükümeti dönemindeki kuyrukları, akaryakıt sıkıntılarını unutmuş değildir. Şimdi yeniden, ‘Kuyruklar dönemi yeniden başlayacak mı' diye endişe içindedir. Temenni ederiz böyle bir şey olmaz.’’  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı