Gündem Haberleri

  Ecevit ve Yılmaz CNN TÜRK'te

  Hürriyet Haber
  29.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Bülent Ecevit ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, bu akşam CNN TÜRK izleyicileriyle buluşacaklar. Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, saat 21.15'te yayına girecek ‘Kriter’ programında CNN TÜRK Ankara muhabiri Ahmet Sever'in sorularını yanıtlayacak. ‘AB Türkiye’yi Bölecek mi?' konusunu ele alacak programda ‘AB üyeliğinin Türkiye’nin toprak bütünlüğünü ve Cumhuriyet'in temel ilkelerini tehlikeye atıp atmayacağı' sorularına yanıt aranacak. Programda, AB Dışişleri Bakanı Javier Solana, AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Gunter Verheugen ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı Daniel Cohn Bendit ile yapılan röportajlar da yer alacak.

  Saat 22.00'de ekrana gelecek Taha Akyol'un hazırlayıp sunduğu ‘Eğrisi Doğrusu’ programının konuğu ise Başbakan Bülent Ecevit olacak. Ecevit ile Akyol, ‘Tek partili dönemden günümüze düşünce hayatımızın nasıl değiştiği, 28 Şubat ve demokratikleşme konusunda Türkiye’nin bugün hangi aşamada olduğu, demokrasi, ekonomi, sivilleşme gibi Kopenhag kriterlerine uyumda Türkiye'nin hangi aşamada olduğu, Ecevit'in dine saygılı laiklik vurgusunun sebebi, sözde Ermeni Yasa Tasarısı, petrol fiyatları' gibi konuları irdeleyecekler.

  YARIN, ŞEN

  CNN TÜRK'te yarın 21.05'te ekrana gelecek ‘Hakkıyla SOHBET’ programında ise Hakkı Devrim, sanatçı Şener Şen'i konuk edecek. Şen, çekimlerine yeniden başlanan ‘İkinci Bahar’ dizisini, sinema ve televizyon hakkındaki düşüncelerini, kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlatacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı