Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ecevit: Terör yuvaları ortadan kaldırıldı

  Hürriyet Haber
  20 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 20 Aralık 2000 - 00:01

  Başbakan Bülent Ecevit, son operasyondan sonra cezaevlerinin terörist yuvası olmaktan kurtulacağını belirterek, ''Bu teröristler artık devletle başa çıkamayacaklarını anlamış olmalılar'' dedi.

  Başbakan Ecevit, Başbakanlık binasında gazetecilere ''Hayata Dönüş'' operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  Operasyonun çok başarılı olduğunu anlatan Başbakan, bütün güvenlik güçlerini kutladı. Tüm güvenlik güçlerinin tam bir uyum içinde çalıştıklarını ifade eden Başbakan Ecevit, ''Zaten haftalar öncesinden uyumlu bir çalışmanın hazırlıkları başlamıştı'' diye konuştu.

  Operasyon sayesinde bir terör yuvasının, artık ortadan kalkmış olduğunu ifade eden Başbakan, şunları söyledi:

  ''Bundan sonra devletin gerektirdiği bütün gelişmeler sağlıklı bir şekilde yerine getirilecektir. Bu cezaevleri terörist yuvası olmaktan kurtulacaktır. Sonuç milletimize hayırlı olsun. İki şehidimiz var. Onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralananların kısa zamanda iyileşmelerini diliyorum. Sonuç milletimize hayırlı olsun.''

  Ecevit, bir gazetecinin, operasyonun ardından bazı illerde yaşanan gösteriler konusunda kaygılı olup olmadığının sorulması üzerine de, ''Provokasyonlar olabilir. Çok dikkatli davranmak zorundayız. Önemli olan çok büyük, çok önemli bir terörist yuvası ve yuvaları ortadan kaldırılmış oluyor. Bu önemli bir başarıdır'' dedi.

  Bir gazetecinin, konuyla ilgili bazı iddiaların hatırlatılması üzerine, ''Siz aldığımız sonuca bakın'' diye konuştu.

  Başbakan Ecevit, ölüm orucu yapan yasadışı örgütlerin bazı eylemler gerçekleştirip gerçekleştirmeyecekleri konusunda istihbarat gelip gelmediğinin sorulması üzerine de gereken dikkati gösterdiklerini söyledi. Ecevit, ''Tabii bazı şeyler olabilir. Her olasılığı gözönünde tutmalıyız. Ama artık bu teröristler Türkiye'de devletle başa çıkamayacaklarını anlamış olmalılar'' dedi. (aa)


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı