Gündem Haberleri

  Ecevit: Geçmiş yıllarda yargıya sızma olmuş olabilir

  Hürriyet Haber
  04.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Bülent Ecevit, geçmiş yıllarda yargıya irticai sızmalar olmuş olabileceğini ifade ederek, ``Ama hükümet bu sızmaların önünü kesmek için demokratik hukuk devleti kuralları içinde gereken her tedbiri almaktadır'' dedi.

  Başbakan Ecevit, ekonomi ile ilgili gelişmelere ilişkin açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kamudaki ücret dengesizliğinin giderilmesine yönelik çalışmanın ne zaman sonuçlanacağına ilişkin soru üzerine Ecevit, bugünlerde genel ücretler konusuyla ilgili toplantıların başlayacağını ifade etti. Başbakan Ecevit, bu ay içinde bu konuda bir hayli mesafenin alınacağını söyledi.

  Kaymakamlar kararnamesinin Başbakanlık'ta olup olmadığı sorusuna ise Ecevit, ``Hayır, şu sırada bana intikal etmiş bir durum yok'' dedi. Ecevit, Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'ün irticanın yargıya sızmasıyla ilgili açıklamaları konusunda, hem muhalefetten hem de ANAP kanadından destek geldiğinin belirtilmesi ve bunu nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine, ``Sayın Hikmet Sami Türk değerli bir hukukçu olarak çok yapıcı bir konuşmada bulundu. O bakımdan geniş bir ilgi toplamış olması doğaldır'' diye konuştu.

  Başbakan Ecevit, yüksek yargı organlarının başkanlarının son günlerde irticanın yargıya sızdığına ilişkin açıklamaları bulunduğunu hatırlatan ve ``Siz buna inanıyor musunuz?'' diye soran gazeteciye, ``Geçmiş yıllarda yargıya sızmalar olmuş olabilir. Ama hükümet bu sızmaların önünü kesmek için demokratik hukuk devleti kuralları içinde gereken her tedbiri almaktadır'' karşılığını verdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı