Gündem Haberleri

  Ecevit 2000 Yılı İç Güvenlik Harekatını değerlendirdi

  Hürriyet Haber
  07.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fransa’nın Nice kentinde yapılan Avrupa Birliği AB Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nden dönen Başbakan Ecevit'e yurda dönüşünde Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan '2000 Yılı İç Güvenlik Harekatı Değerlendirmesi' hakkında fikirleri soruldu.

  Havaalanı'da zirve hakkında açıklama yapan Başbakan Ecevit, bir gazetecinin, "Genelkurmay’dan yapılan açıklamada, Kürtçe TV’nin PKK tarafından bir slogan, bir taktik olarak kullanıldığı değerlendirildi. Bu yaklaşımı doğru buluyor musunuz?" sorusu üzerine, "Ben, ayrıntılarını okumadım bahsettiğiniz mesajın... Nice’de özetini gördüm. Bunlar silahlı kuvvetlerimizin daima belirttiği düşünceleridir. Çünkü bu konularda Genelkurmayımızın ve silahlı kuvvetlerimizin ne kadar duyarlı olduğu bellidir" dedi.

  Ecevit, "Yine aynı açıklamada, AB’ye mensup bazı ülkelerin PKK’ya destek verdiğinden kuşku duyulduğu belirtiliyor" sözleri üzerine, şunları kaydetti:

  "Avrupalı bazı çevrelerin, öteden beri, maalesef PKK’ya veya benzer kuruluşlara, bilerek veya bilmeden destek verdiği doğrudur. Bu, zaten bildiğimiz bir gerçektir. Tabii, kimse bunu genelleştirmiyor. Avrupa’da ve AB içinde Türkiye’nin sorunlarını anlayışla gözlemleyen ve değerlendiren çevreler de var ama, maalesef Türkiye’yi bölmek isteyenlere destek olan çevrelerin de bulunduğu zaten bir gerçektir."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı