« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ecel terleri

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

G.Saraylı futbolcular, Çanakkale Dardanel karşısında gerçekten hem kendilerine, hem de sahaya gelen binlerce taraftarına ecel teri döktürdü. Diyeceksiniz ki, ‘‘Kazandı ya’’. Doğru. Eğer G.Saray bu maçı kazanamasaydı doğrusu çok yazık olurdu. Ç.Dardanel güçlü bir takım. Özellikle defansta Mapeza, orta sahada Engin Şentürk ve forvette Musisi, çok iyi oyuncular. Ama G.Saray Hagi'nin önderliğinde oyunun büyük bir bölümünde Ç.Dardanelspor karşısında gol aradı ve bir sürü pozisyon da buldu. Hatta penaltı da kazandı. Ama Popescu penaltıyı Engin'in ayaklarına nişanladı.

Önce Arif'in sonra B.Hakan'ın, Engin'in yarım metre burnunun dibinden kaçırdığı iki gol pozisyonu var, insan saçını başını yolar. Nitekim, yanımdaki G.Saraylılar fenalık geçirdiler. Basın tribünü, basından olmayan insanlarla dolu olduğu için sahanın yetkilileri sağolsunlar beni ve Yavuz Gökmen'i Şeref Tribünü'nde oturttular. Tabi, etrafımız hep G.Saray taraftarları ile doluydu. Sarı kırmızılı ekibin sahada yapamadıkları, sahadaki beceriksizlikleri, yanlış pasları ve özellikle K.Hakan'ın Ergün'ün inanılmayacak derecede yaptıkları yan ortalarda her topun ya auta, ya Engin'in kucağına gitmesi herkesi çıldırma noktasına getirdi.

Penaltıyı atamayacaksın, inanılmayacak goller kaçıracaksın, sonra kalende ofsayt mıydı, değil miydi diye münakaşa ederken golü de göreceksin... Hatta Schubert, hemen hemen ilk golün aynısı bir pozisyonda G.Saray kalecisi Mehmet'le karşı karşıya kaldı. Golü atsa, G.Saray'ın toparlanması çok zor olurdu. Bereket Mehmet çıktı ve Schubert'in attığı şutu kurtardı. Aferin Mehmet'e.

Maç öncesi hep soranlara şunu söyledim; ‘‘G.Saray'ın kazanması için iki gol atması lazım’’ dedim. Bunun nedeni açık. Şöyle bir geriye doğru G.Saray'ın maçlarına gidin, G.Saray defansı, her maçında bir gol yemiş. O zaman kazanmak için ikiyi bulmak lazım.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler