Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ecel terleri

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Galatasaray maçı kazandı. Önemli bir 3 puandı. Zira, Galatasaray bu 3 puanla lider oldu. Hem de büyük bir avantajla. Ama oyun olarak şöyle bir bakarsak, Galatasaray çok kötü oynadı. Galatasaray'ın hiç 1-0 kazandığı maça rastladınız mı? Ben rastlamadım. Defans her zaman bir gol yiyor. Sarı kırmızılı takımın galip gelmesi için en az iki gol atması lazım. Yahut da üç gol. Dün akşam da öyle oldu.

Suat'ın attığı ikinci golde Allum'un büyük tayming hatası Galatasaray'a liderlik şansı verdi. Dünkü Galatasaray'da ben Bülent'i, Okan'ı ayırmak isterim. Ama diğer Galatasaraylı futbolcular için de söylenecek çok söz var. Özellikle B.Hakan için. Kaçırdığı üç net gol pozisoyonu var. Ayağının burnu ile dokunsa gol olacak. Ama Hakan bunları yapamadı. Ve Galatasaraylı taraftarlara son 20 dakikada ecel terleri döktürdü. Bu olmadı Hakan. Gelelim Filipescu'ya... Senin sarı kartın var. Hiç gereği yokken ikinci yarının ortalarında topu elle tutmanın ne anlamı var. Bu nasıl profesyonellik, bu nasıl yabancı oyunculuk? Herhalde Fatih, Filipescu'ya en ağır para cezasını verecek. Zira Galatasaray'ın kaderiyle oynayabilirdi.

Hakem Metin Tokat çok güzel bir maç yönetti. Çaldığı düdükler her iki tarafa da yerindeydi. Zaten fazla hakemlik bir şey olmadı. Ama futbolda kazanılanlar mühim. Ve Galatasaray da bunu kazandı. Liderliğin mutluluğunu sürmeli.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler