Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ece’ye öğretmen A.V.’ye okul bulundu

  Hürriyet Haber
  25 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 24 Kasım 2009 - 23:16

  24 Kasım Öğretmenler Günü muhtelif törenlerle kutlandı. Bu anlamlı günde, evde kanser tedavisi gören Ece’nin de öğretmeni oldu. Hamile kaldığı için okulu bırakan A.V. ise Bakan Çubukçu sayesinde yeniden okullu oldu.

  ÖĞRETMENLER Günü dün törenlerle kutlandı. Başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 81 ilden gelen öğretmenleri kabul ettiler. Gül ve Erdoğan, öğretmenleri yemekte ağırladılar. Gül, Çankaya Köşkü’ndeki kabulü sırasında, Kayseri Lisesi’nden coğrafya öğretmeni Mefkure Kılınçarslan’ın elini öptü ve fotoğraf çektirdi.

  Bu arada İzmir’de kanser tedavisi gördüğü için doktorlarının okula gitmesine izin vermediği 8 yaşındaki Ece Yıldız, ‘evde eğitim’ yönergesi iptal edildiği gerekçesiyle eve öğretmen göndermeyen Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geri adım attırdı. Ece’nin mevzuat kurbanı olduğu haberiyle İl Milli Eğitim Müdürü Ragıp Üye harekete geçti, yeni yönerge çıkmamasına karşın bu talebi bir şekilde karşılayacaklarını söyledi. Menderes İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Kaçan, Arzu Tican adlı öğretmenin Ece Yıldız’a evde eğitim vermek üzere görevlendirildiğini söyledi. Kaçan, “Öğrencimizin evde tedavisi bitene kadar öğretmenimiz her gün iki saat Ece’ye evde eğitim verecek” dedi.

  Ne olur beni kaderimle baş başa bırakmayın

  LİSE ikinci sınıfta, nikâhsız olarak birlikte yaşadığı kişiden hamile kaldığı için zorunlu olarak okula veda eden ve bir süre sonra ailesinin yanına dönen kız öğrenci, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’ya yazdığı duygusal mektup sayesinde yeniden okuluna kavuştu. 17 yaşındaki A.V. mektubunda, “Okumak istiyorum, ancak hiç maddi desteğim yok. Gece gündüz eski kitaplarıma defterlerime bakıp ağlıyorum. Sanki okula gidiyormuş gibi çalışıyorum, ancak hiç faydası yok. Ne olur başöğretmenim, beni kaderimle baş başa bırakmayın” dedi.
  Mektubu okuyan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, A.V.’nin, aynı ilçede başka bir liseye başlamasını sağladı.

  Öğretmenler Başöğretmen’in huzurunda

  MİLLİ Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ve tüm bürokratlar ile 81 ilden gelen öğretmen-lerle Anıtkabir’i ziyaret etti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı