Ege Haberleri

EGE

  Ece’nin artık öğretmeni var

  Nesrin COŞKUN/İZMİR, (DHA)
  25 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 24 Kasım 2009 - 20:23

  İzmir'de kanser tedavisi gördüğü için doktorlarının okula gitmesine izin vermediği 8 yaşındaki Ece Yıldız, ‘evde eğitim’ yönergesi iptal edildiği gerekçesiyle eve öğretmen göndermeyen Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geri adım attırdı.

  Ece’nin mevzuat kurbanı olduğunu Hürriyet İzmir duyurunca İl Milli Eğitim Müdürü Ragıp Üye harekete geçti, yeni yönerge çıkmamasına karşın bu talebi bir şekilde karşılayacaklarını söyledi. Valilik oluruyla Ece’nin eğitimini evde sürdürebilmesi için öğretmen görevlendirildi.
  Bayramdan sonra başlıyor
  Menderes İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Kaçan, Arzu Tican adlı öğretmenin Ece Yıldız’a evde eğitim vermek üzere görevlendirildiğini söyledi. Kaçan, “Öğrencimizin evde tedavisi bitene kadar öğretmenimiz hergün iki saat Ece’ye evde eğitim verecek. Ece haftada 10 saat eğitim görecek” dedi. Öte yandan mevzuat engelini aşan Ece, çok sevinçli olduğunu söylerken, baba Yıldız da yetkililere teşekkür etti. Baba Yıldız, öğretmenin bugün telefonla arayıp grip nedeniyle gelemediğini bildirdiğini belirtip, “Sağlık önemli. Derslere bayramdan sonra başlayacak” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı