KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Ecdatlarına Duygularını Mektupla Anlattılar

IHA
26.02.2015 - 15:51Son Güncelleme :

ELBİSTAN ANADOLU LİSESİ'NDEKİ ÖĞRENCİLER, ECDATLARINA OLAN DUYGULARINI GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN “GENÇLERDEN ECDADA MEKTUP” YARIŞMASIYLA ANLATTILAR.

IHA

Elbistan Anadolu Lisesi’ndeki öğrenciler, ecdatlarına olan duygularını Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Gençlerden Ecdada Mektup” yarışmasıyla anlattılar.
Gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak, tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve idealini kazandırmak, tarih şuurunun toplumda yerelleşmesini sağlamak, dili doğru, etkin bir şekilde kullanmasını teşvik ederek okuyan düşünen ve yazan gençliğin oluşmasına katkı sağlamak için düzenlenen yarışmaya 14-29 yaş arası gençler, 3 Ocak-28 Mart 2015 tarihleri arasında başvurabilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Gençlerden Ecdada Mektup” yarışması için tanıtımlar Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından aralıksız devam ediyor. Elbistan Gençlik Merkezi de, ilçede okulları tek tek gezip öğrencilerle bir araya gelerek “Gençlerden Ecdada Mektup” yarışmasının tanıtımlarını gerçekleştiriyor.
Çanakkale ve Sarıkamış harekatının 100. yılı dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ve Elbistan Gençlik Merkezi’nin, gençlerin o dönemde şehit olan atalarına olan özlemini ve düşüncelerini dile getirmesi amacıyla düzenlediği Gençlerden Ecdada Mektup çalışmasının tanıtımlarının bu haftaki durağı Elbistan Anadolu Lisesi oldu. Bu tanıtımlara Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ile Kahramanmaraş Gençlik Merkezleri Müdürü Ahmet Asım Demirdöğen de iştirak etti.
Tanıtımda kısa bir değerlendirme yapan Elbistan Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ile Kahramanmaraş Gençlik Merkezleri Müdürü Ahmet Asım Demirdöğen’e, okul idaresine ve öğrencilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Yılmaz, Çanakkale Zaferi ve Sarıkamış Harekatı konularında 11-29 yaş arası gençlerin katıldığı yarışmada dereceye giren gençlere Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ultrabook, laptop, akıllı telefon ve bakanlık kitap seti hediye edileceğini hatırlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Ecdatlarına Duygularını Mektupla Anlattılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 15 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ecdatlarına Duygularını Mektupla Anlattılar haberi güncellenecektir.

KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:37
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:53
Sayfa Başı