EBK balık işine giriyor

Hürriyet Haber
27.11.2009 - 14:41 | Son Güncelleme:

Et ve Balık Kurumu (EBK) Genel Müdürü Bekir Ulubaş, EBK'nın satış noktalarında, gelecek yılın Mayıs ayından sonra balık satmaya başlamayı planladıklarını bildirdi.

Bekir Ulubaş, A.A muhabirinin sorularını yanıtlarken, EBK'nın özelleştirme kapsamından çıkarılmasından sonra tesislerde teknoloji yatırımlarına ağırlık verdiklerini, gelecek yıl salam, sosis, sucuk, kavurma gibi katma değeri yüksek ürünlerde piyasada belirleyici olmayı öngördüklerini söyledi.

Tesislerde teknolojik yenileme çalışmalarının tamamlanması ile özelleştirmeden önce son verilen balık işine tekrar girmeyi hedeflediklerini bildiren Ulubaş, şöyle konuştu:

“Çalışmaların bitmesiyle tüm yurttaki alabalık işletmelerinden balık alarak fileto ve tütsülenmiş şekilde işleyip tüketiciye sunmak istiyoruz. Böylece pazar sıkıntısı çeken alabalık üreticilerinin de pazar sorunu büyük ölçüde çözülmüş olacak” dedi.

EBK;nın özelleştirilme kapsamına alınmasından sonra Karadeniz'de bulunan iki balık işletmesinin devredildiğini hatırlatan Ulubaş, kurumun ismi gereği balığa da yönelmesinin gerekli olduğunu vurguladı.

Ulubaş, “EBK'nın satış noktalarında 2010 yılının Mayıs ayından sonra balık satmaya başlayacağız” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı