ERZURUM HABERLERİ

EBİTEM, geleceğin itfaiyecilerini yetiştiriyor

DHA
31.03.2016 - 17:17Son Güncelleme :
DHA

 
Zafer KUMRU/ ERZURUM, (DHA) - Erzurum Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi (EBİTEM), geleceğin sivil savunma uzmanı ve itfaiyecilerini yetiştiriyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen program kapsamında öğrenciler, sivil savunma ve itfaiye konularında teorik ve pratik eğitimden geçiyor. Atatürk Üniversitesi Horasan Meslek Yüksek Okulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü ikinci sınıf öğrencileri, hortum atma, toplama, değişik yangın türlerine müdahale, yaralı kurtarma gibi eğitimlerden geçiriliyor. Büyükşehir'in alanında yetkin olan profesyonel ekibi tarafından eğitilen geleceğin sivil savunma uzmanı ve itfaiyecilerine, haftada 8 saat ders veriliyor.  
EBİTEM'de gördükleri eğitimden yararlandıklarını ifade eden öğrenciler, "Erzurum Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi'nde  pratik yapıyoruz. Sivil savunma ve itfaiyecilikle ilgili bize aktarılan branş bilgileri sayesinde mezun olduğumuzda alanla ilgili bütün donanıma sahip olacağız. Staj, uygulama, özel eğitim ve ders görme noktasında bizlere her türlü imkanı sunan Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz" dediler.
 
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden EBİTEM, geleceğin itfaiyecilerini yetiştiriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 17 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça EBİTEM, geleceğin itfaiyecilerini yetiştiriyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı