DENİZLİ HABERLERİ

"Ebelere yıpranma payı verilmeli"

DHA
23.04.2016 - 18:51Son Güncelleme :
DHA

TÜRKİYE Kamu Sen Denizli İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Denizli Şube Başkanı Rayif Kurşunoğlu, sağlık sektörünün vazgeçilmezi olan ebelere yıpranma payı verilmesini istedi.

Ebeler Haftası nedeniyle açıklama yapan Türk Sağlık Sen Denizli Şube Başkanı Rayif Kurşunluoğlu, ebelerin sorunlarına çözüm bulunmasını beklediklerini söyledi. Türkiye'de geçen yıl 1 milyon 325 bin 783 doğum gerçekleştiğini belirten Kurşunluoğlu, "Sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm üretilmemektedir. Bugün ebe arkadaşlarımız kendi görev tanımları dışında çalıştırılmaya zorlanıyorlar. Vekil ebe hemşirelik, kamu dışı aile sağlığı çalışanı gibi istihdam modelleri ile güvencesiz ve düşük ücretlerle çalışmaya mahkum ediliyorlar. Aşırı bir iş yükü altında çalışmak zorunda kalıyorlar. Şiddet, mobbing, liyakat ve ehliyet yoksunu idarecilerin keyfi uygulamaları nedeniyle işyerlerinde huzuru unuttular. 2015 yılında ülkemizde 1 milyon 325 bin 783 doğum gerçekleşmiştir. Bu rakam bile ebelerimizin ne kadar yoğun ve özverili bir biçimde görev yaptıklarını göstermektedir. Bu özverili hizmetin karşılığı sorunlar yumağı ile uğraşmak olmamalıdır" dedi.

Ebeler Haftası'nı kutlamak yerine sorunlara çözüm bulunması gerektiğini belirten Kurşunluoğlu, "Yurdun dört bir yanında görev yapan 55 bine yakın ebe arkadaşımızın sesine kulak verilmelidir. Ebeler Haftası'nda ebe arkadaşlarımızı sevindirecek düzenlemeleri hayata geçirmek Sağlık Bakanlığı'nın boynunun borcudur. Bizce istisnasız tüm sağlık çalışanlarına yıpranma payı yani fiili hizmet zammı verilmelidir. Bu sürede bir yıl için en az 60-90 gün olarak belirlenmelidir" dedi.

Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden "Ebelere yıpranma payı verilmeli" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Nisan 2016 tarihinde saat 18 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Ebelere yıpranma payı verilmeli" haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:54
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı