Eğitim Haberleri

  e-YDS başvuruları başladı, kontenjanlar sınırlı

  Hürriyet Eğitim
  09.07.2015 - 17:30 | Son Güncelleme:

  ÖSYM’nin bilgisayar üzerinden yaptığı 2015 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) için başvurular bugün başladı. 25 Temmuz’da yapılacak sınava 13 Temmuz’a kadar başvurulabilecek. İngilizce alanında yapılacak yeni sınav uygulamasında kontenjanlar sınırlı. Kontenjanlar, Ankara’da 204, İstanbul’da 75, İzmir’de 80 olarak belirlendi. Başvuru işlemi kontenjanlar dolduğunda sona erecek. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilecek.

  Sınava katılmak isteyen adaylar sınav ücretini, sınava başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan ‘ödemeler’ alanından kredi/banka kartı ile yapabilir. Sınav ücreti ödeme işlem bugün başladı ve kontenjan dolduğunda sona erecek. Kontenjan dolmadığı takdirde sınava başvurular 13 Temmuz’a kadar kabul edilecek.

  Geçerli fotoğraf uyarısı

  ÖSYM adayları geçerli fotoğrafla başvurmaları gerektiği konusunda uyarıyor. Kayıtlarda geçerli fotoğrafı olmayan adaylara sınava giriş belgesi düzenlenmeyecek.

  Adaylar, 2015 e-YDS Kılavuzu’na ÖSYM’nin internet adresinden ulaşabilir. Kılavuzda; sınav ücretinin ödenmesi, başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

  e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavı hazırlandı. Adaylar, deneme e-sınav uygulamasına aşağıdaki bağlantıdan erişebilir.

  Deneme sınavı için tıklayınız

  Etiketler: OSYM , egitim
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı