Eğitim Haberleri

  e-YDS başvuruları başladı

  Hürriyet Haber
  01.10.2015 - 09:58 | Son Güncelleme:

  Geçen yıl ÖSYM tarafından düzenlenmeye başlanan ve bu yıl da devam edecek olan Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS) için başvurular başladı. e-YDS başvuruları 1-5 Ekim arasında. Sınav 17 Ekim’de uygulanacak.

  ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre sınav Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak. 17 Ekim’de saat 14.00’te başlayacak ve 2,5 saat (150 dakika) sürecek. Adaylar sınav ücretini, başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan ‘Ödemeler’ alanından kredi/banka kartı ile yatırabilecek. Sınav ücreti ödeme işlemi, başvuru tarihinin ilk gününde saat 14.00’te başlayacak, kontenjan dolduğunda sona erecek. Kontenjan dolmadığı takdirde sınava başvuru tarihinin son gününde saat 17.00’de sona erecek.

  Sınava katılmak için sınav ücretini ödeyen adaylardan ÖSYM kayıtlarında geçerli fotoğrafı olmayanlar, fotoğraf güncelleme işlemlerini başvuru tarihleri içinde ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde yapabilir. ÖSYM kayıtlarında geçerli fotoğrafı olmayan adaylara Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecek.

  Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacaK. 17 Ekim’deki sınava Ankara’da 204, İstanbul’da 147, İzmir’de 80 aday katılabilecek. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacak. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak. e-YDS deneme sınavı ve kılavuzuna ÖSYM’nin internet sitesinden ulaşılabilir.

  e-YDS kılavuzu ve deneme sınavı için tıklayınız  Etiketler: OSYM
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı