Gündem Haberleri

GÜNDEM

  E Okul VBS aracılığıyla karne görüntülenebilecek

  Hürriyet Haber
  09 Haziran 2017 - 10:15Son Güncelleme : 09 Haziran 2017 - 10:15

  E Okul VBS aracılığıyla okula gitmeden karnelerinin durumunu öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler,sisteme giriş için detayları araştırmaya başladı. E Okul VBS aracılığıyla sisteme giriş yapacak olan vatandaşlar, E-Karne aracılığıyla sanal olarak notlarını öğrenebilecek. İşte, milyonlarca öğrencinin rağbet göstereceği E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş işlemi

  E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) aracılığıyla konunun karnelerini internet üzerinden görüntülemek isteyen on binlerce öğrenci ve veli, sistem üzerine giriş yapmak istiyor. Karnelerini almak için okula gitme şansı elde edemeyen veya erken zamanda notlarını görmek isteyen öğrencilerin rağbet gösterdiği E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, gün içerisinde ziyaret edilecek. Peki, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne (VBS) nasıl giirş yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

  E-OKUL SİSTEMİ'NE NASIL GİRİŞ YAPABİLİRİM? 

  Yenilenen e-okul sistemi artık öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin düzenli bilgi alabileceği bir platform haline geldi. Öğrenciler hakkında bütün bilgilerin var olduğu bu sistem, eğitim alanında büyük şeffaflık sağlarken bilgilerin erişim kolaylığı açısından da işleri oldukça kolaylaştıran bir yöntem haline geldi. Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları kolayca erişim sağlanabiliyor.

  E-OKUL GİRİŞ İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

  UYGULAMA ÜZERİNDEN DE ÖĞRENİLEBİLİYOR

  Mobil E-Okul sisteminde veliler, Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

  2018 SEZONU NE ZAMAN BAŞLIYOR?

  MEB, gelecek eğitim öğretim yılının çalışma takvimini hazırladı. Buna göre, MEB'e bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında 2017-2018 eğitim öğretim yılı, 18 Eylül 2017 Pazartesi başlayacak, 8 Haziran 2017 Cuma günü sona erdi.

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimiyle ilgili genelge, illere gönderildi.     

  Buna göre, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 19 Ocak 2018 Cuma sona erecek.     

  Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018-2 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak ve 8 Haziran 2018 Cuma sona erecek.     

  2018-2019 eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül 2018 Pazartesi başlayacak.

  Etiketler: e okul , eokul vbs , e karne
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı