Gündem Haberleri

  E-mail’le gelen yeni mektup meçhul ihbarcıdan mı

  İSTANBUL
  04.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek’in ‘ıslak imza’sını taşıyan ‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı’nın aslını, 5 sayfalık ihbar mektubuyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na posta ile gönderdiğini iddia eden meçhul kişi dün 2. mektubu yolladı.

  İhbarcı, e-mail ile İstanbul Cumhuriyet Savcılığı ve medya kuruluşlarına gönderdiği mektuba ‘Gizli’ ibareli yeni belgeler ekledi. Kanal D Haber muhabiri Ekrem Açıkel’in 19.00 ana haber bülteninde yer alan haberine göre, meçhul ihbarcı e-maile 2,5 sayfalık bir mektupla birlikte Albay Dursun Çiçek adına imza yeri ayrılmış ancak imza atılmamış bir belge ve ‘fişlenen internet siteleri’ listesini içeren bir andıçı da ekledi. Listede tek tek takip edilen 400’den fazla internet sitesinin hangi görüşü destekledikleri yer alıyor.

  İhbarcının iddiaları

  Meçhul ihbarcı olup olmadığı kesin olarak belirlenemeyen şahıs, “Karargâhtaki Cunta yapılanması, kendileri adına gelişen olumsuz süreci tersine çevirmek için aşağıda ifade edilen faaliyetleri planlamaktadır” diyerek şu notları düştü:
  1. Mektuptaki belge ile ilgili olarak yazıcı, kalem, mürekkep vb. tali unsurları ön plana çıkararak belgenin içeriğinden çok şekli unsurlarının kamuoyunda tartışılmasını sağlamak.
  2. Belgenin gerçekliğini ortaya koyan kişi ve kurumları yıpratmak.
  3. Belgeyi yayınlayan ve savunan gazete ve gazetecileri belgenin gerçek olmadığına dair ikna etmeye çalışmak, ikna edemediklerini de yıpratmak.
  4. Belge’nin orijinalinin Askeri Savcılık aracılığı ile elde edilerek, Jandarma Kriminal’e göndermek suretiyle gerçek olmadığına dair rapor çıkarttırmak.
  5. İmza makinesi gibi argümanlara sarılarak kamuoyunda belgenin gerçekliğine olan inancı sarsmak.
  6. Belgenin içeriğinden daha çok, gündeme geldiği dönemin kamuoyunda tartışılmasını sağlayarak dikkatleri belgenin içeriğinden uzaklaştırmak.
  7. Anayasa Mahkemesine baskı yaparak bir an önce ilgili maddedeki değişikliğin iptaline yönelik karar çıkarttırmak ve yargılama sürecini askeri yargıya taşımak suretiyle takipsizlik kararı verdirmek.
  8. 28 Şubat sürecinde dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan’a imzalatarak ihraç edilen 1000’in üzerinde TSK mensubu gibi TSK bünyesinde cadı avı başlatılarak YAŞ kanalıyla büyük bir tasfiye yapmak.
  9. Bu girişimler sonuç vermezse Genelkurmay Askeri Savcılığı aracılığı ile suçluların sadece Alb. Çiçek ve birlikte çalıştığı personel olduğu şeklinde karar aldırmak. Bu personelin olabilecek en hafif suçlar ile cezalandırılmasını sağlamak. Yargılama sürecinin, emir vererek çalışmaları başlatan ve yönlendiren komuta kademesine sıçramasına engel olmak.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı