e-imzası olana bankaya gitmeden ATM’den kredi

11 Nisan 2007 - 00:00Son Güncelleme : 11 Nisan 2007 - 09:26

İş Bankası, elektronik imzanın (e-imza) günlük hayatı ne kadar kolaylaştıracağını gösteren bir projeye imza atıyor. e-imzası olanlar artık banka şubesine gitmeden, herhangi bir kağıda imzasız 5 bin YTL’ye kadar kredi kullanabilecek. e-imzası olanlar kredi başvurusunu yaptıktan sonra, paralarını ATM’den çekecek.

TÜRKİYE İş Bankası, elektronik imzayı bankacılık işlemlerine uygulayarak nakit kredi kullanma dönemini başlattı. Elektronik imza uygulaması ile banka müşterileri, banka şubesine hiç gitmeden, günün her saatinde kredi başvurusunda bulunup, bir kaç dakika içinde kredi alabilecekler. İstenilen kredi birkaç dakika içinde müşterinin hesabına geçirilecek. Ayrıca isteyenler kredilerini bankamatik kartları olmadan da cep telefonu aracılığıyla bankamatiklerden nakit olarak da çekebilecek.

EN FAZLA 5 BİN YTL KREDİ: İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hülya Altay, Türkiye İş Bankası’nın elektronik imzayı bankacılık işlemlerine taşıyan ilk kuruluş olarak yepyeni bir dönemi başlattığını söyledi. e-imza ile kredinin limiti 5 bin YTL, normal banka kredilerinde 70-190 YTL arasında uygulanan kredi masrafı ise e-imzalı nakit kredide 20 YTL olarak belirlendi. Hülya Altay, "Elektronik imza ile haftanın her günü, günün her saati kredi almayı mümkün hale getiriyoruz. Bu uygulama ile artık kredi başvurusunda ya da krediyi kullanırken şubeye gitme zorunluluğu ortadan kalkıyor" dedi.

İNSANSIZ BANKACILIK: Hülya Altay, "İnternetten kredi başvurusu yapılabilen, insansız, dijital ve mobil iletişimin içiçe geçtiği ilk bankacılık uygulaması olacak. Bu uygulama ile bankacılık işlemlerine yeni bir boyut getiriyoruz. Bankacılık işlemlerinde talimat vermekten, kredi işlemlerine kadar pek çok işlemin gerçek anlamda banka şubelerine gitmeden yapılabileceği bir dönem başlıyor. Elektronik imzayı bankacılık sistemine adapte ederek kısa sürede kapsamı genişleyecek yeni bir dönemi başlatmış oluyoruz" diye konuştu.

E-İMZA İLE İMZALANACAK: İş Bankası Bireysel Krediler Müdürü Ömer Çelebi, elektronik imza kullanımının, daha kolay ve hızlı hizmet alımını sağlayarak, müşteri memnuniyetini artıracağını söyledi. Çelebi, yasal düzenlemeler nedeniyle mutlaka şubelere gidilerek ve okunarak imzalanması gereken belgelerin, elektronik imza ile sayesinde şube dışı bankacılık işlemlerinde yeni dönem başlattığını belirtti.

YIL SONUNDA 1 MİLYON KİŞİ: İş Bankası Yazılım Geliştirme Müdürü Hakan Aran ise Türkiye’de şu anda mobil imza kullanıcısı sayısının bin kişi civarında olduğunu, uygulama ile yıl sonuna kadar 1 milyon kişinin, 2008 sonuna kadar da 2 milyon kişinin elektronik imzaya sahip olmasını beklediklerini söyledi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 5 Yorum }
 • Adige sale 11.4.2007 10:59:17
  Her aşama teknolojik olarak bir gelişmişlik olsa da insan için işsizlik. Ne kadar kötü bir çelişki.
 • batuhan miralay 11.4.2007 10:52:41
  DÜNYA PARASI OLANA GÜZEL.BUDA PARASI OLANLARA.....
 • buğra alone 11.4.2007 10:17:55
  Kredi çekmesi kolayda ödemesi nasıl olacak..faizi ne olacak...
 • MELTEM KÜÇÜKŞENER 11.4.2007 10:16:49
  BELKİ MÜŞTERİLERİNİZ İÇİN GÜZEL BİR UYGULAMA VE ZAMANDAN TASARRUF,AMA SON ZAMANLARDA DA İNTERNET ÜZERİNDEN ÇOK FAZLA DOLANDIRICILIK OLUYOR.BUNUN ÖNLEMİNİ DE ALABİLMİŞLER Mİ ACABA.BANKAYA GİTMEDEN İŞLEM YAPILACAK AMA BUNUN HİÇ GARANTİSİ YOK GİBİ GÖZÜKÜYOR.NE KADAR ÇOK İNTERNET ÜZERİNDEN İŞLEM O KADAR ÇOK RİSK.BENCE DAHA ÇOK YENİLİK YAPMADAN ÖNCE DAHA SIKI GÜVENLİK İÇİN ÇALIŞMALAR YAPSALAR DAHA İYİ OLACAK.DİYELİM Kİ BU UYGULAMA BAŞLADI KİŞİ ŞİFRE KIRMAYLA DOLANDIRILDI KİM BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEK..
 • Mehmet TURANTEKİN 11.4.2007 09:44:29
  Duy da inanma!Siz hiç bankaların Tv reklamlarındaki gibi kolay kredi verdiklerine şahit oldunuz mu?3-5 Ytl için neredeyse çalıştığınız firmanın tapusunu isteyecekler de!!!
Sayfa Başı
Haberlerrebiülevvel ayırebiülevvel ayı önemiçeyrek altın fiyatlarıaltın fiyatlarıgram altınözel harekatözel harekat sonuçları