MALATYA HABERLERİ

E-ikamet Sistemi Tanıtıldı

IHA
14.09.2015 - 14:41Son Güncelleme :

YABANCI ÖĞRENCİLERE E- İKAMET SİSTEMİ TANITILDI.

IHA

Malatya İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından organize edilen ve yeni eğitim ve öğretim yılında İnönü Üniversitesi’ne kayıt yaptıran yabancı öğrencilere yönelik e-ikamet sisteminin tanıtımı yapıldı.
08-10 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen tanıtım toplantısının son gününde İnönü Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Toplantı Salonu’nda yabancı öğrenci ve velilere e-ikamet sistemi tanıtım sunumu yapıldı. Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan İl Göç İdaresi Müdür Vekili Atilla Kölük, Göç İdaresi’nin 18 Mayıs 2015 tarihi itibarıyla 81 ilde, İl Göç İdaresi Müdürlükleri vasıtasıyla hizmet vermeye başladığını açıkladı. Yeni uygulamaya giren "Göç-Net" sistemi hakkında bilgi veren Kölük, kapalı sistem intra ağının sıfırdan kurulmuş bir sistem olduğunu, sistemin sadece yazılım değil, donanım özelliklerini de içerdiğini belirtti.
Göç İdaresi Müdür Vekili Atilla Kölük, “Bu sistem ile ilk ikamet başvuruları ve uzatma talepleri için sistemsel iyileştirmeler yapılmıştır. İkamet iznine ilk defa başvuracaklar ile ikamet izni türleri arasında geçiş yapacaklar için merkezi randevu sistemi, mevcut ikamet izni türü değişmeksizin sadece ikamet iznini uzatacaklar için ise e-uzatma sistemi geliştirilmiştir. Merkezi randevu sistemi ile ilk başvuru ve geçiş başvuruları için ilk veri girişi il göç idaresi müdürlüklerine gelinmeden yabancı tarafından elektronik olarak yapılmaktadır. Yabancıya, İl Müdürlüğüne gelmesi gereken tarihi seçme imkanı sunulmakta ve başvurduğu ikamet izni türü için gereken belgeler başvuru formunda bildirilmektedir. e-uzatma ile de halihazırda ikamet izni bulunan yabancılar, il göç idaresi müdürlüklerine gelmeden, elektronik olarak ikamet izinlerini uzatabilmektedir. Böylece ikamet izinlerinin düzenlenmesindeki bürokratik işlemler önemli ölçüde azaltılmış, ikamet izni veri girişlerinde kaybedilen zaman en aza indirilmiştir” dedi.
Daha sonra Malatya İl Göç İdaresi Müdürlüğü Yabancılar Çalışma Grup Başkanı Ferhat Güzel, İl Göç Uzman Yardımcıları Bekir Şahin Almaz ve Bahadırhan Taşcı tarafından, e-ikamet sistemi tanıtımı ile ilgili sunum yapıldı. Ayrıca 20 Ağustos 2015 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayan Yabancı İletişim Merkezi (YİMER-ALO 157) olarak adlandırılan Acil Çağrı ve İletişim Merkezi’nin de tanıtımı yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden E-ikamet Sistemi Tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça E-ikamet Sistemi Tanıtıldı haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:59
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:23
  • Akşam
   17:47
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı