E-Devlet üzerinden SSK- SGK prim borcu sorgulama

Hürriyet Haber
27.10.2015 - 10:48 | Son Güncelleme:

E-Devlet üzerinden SGK prim borcunuzu öğrenmek çok kolay. E-Devlet şifreniz ile SGK prim borcunuzu hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. E-Devlet üzerinden SSK-SGK prim borcu nasıl sorgulanır? E-Devlet şifresi nasıl alınır?

E-Devlet üzerinden SGK prim borcunuzu sorgulamak için öncelik olarak E-Devlet şifrenizi almanız gerekmektedir. SSK-SGK prim borcunun şifresiz olarak sorgulama uygulaması kalkmıştır. Borç sorgulamaları yalnızca E-Devlet üzerinden yapılabilmektedir.

E-Devlet üzerinden SSK- SGK prim borcu sorgulama
E-DEVLET ŞİFRESİ NEREDEN ALINIR?
TC Kimlik Numaranız ile başvurduğunuz PTT Merkez Müdürlükleri veya yetkili şubelerden şifrenizi 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz. www.turkiye.gov.tr adresinden TC Kimlik Numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak SSK-SGK borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ŞİFRESİZ PRİM BORÇ SORGULAMA UYGULAMASI DEVAM EDİYOR MU?
Vatandaşlar SGK prim borcu sorgulama işlemini internet üzerinden 2 farklı şekilde yapabiliyorlardı. Fakat şifresiz olarak yapılan online web tahsilat sistemi kullanıcılara kapatıldı. Bu nedenle hem borç sorgulamalarınızı hem de diğer işlemlerinizi sadece E-Devlet üzerinden gerçekleştirmeniz gerekir.

SSK-SGK PRİM BORCU SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?
E-Devlet şifresi ile SSK üzerinden SGK (4B) prim borç sorgulama işleminiz için aşağıda verilen linke tıklamanız gerekmektedir.
E-DEVLET ÜZERİNDEN SGK PRİM BORÇ SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ! 
İlk olarak;
- Yukarıda verdiğimiz linke tıklamalısınız. Sonra açılan pencerede "Kimliğimi Şimdi Doğrula" butonuna basınız.
- Kimliğinizi doğrulayıp işleminize devam edebilmek için TC Kimlik Numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmelisiniz.
- Girdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler olduğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Bu son işlem ile SGK (4B) prim borç sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı