E-devlet ile e-bordro sorgulama işlemi

Hürriyet Haber
26 Ekim 2015 - 10:12Son Güncelleme : 26 Ekim 2015 - 15:19

E-devlet üzerinden e-bordro sorgulama işlemini online olarak yapabilirsiniz. E-bordro sistemi ile memurlar maaşlarını kolay bir şekilde sorgulayabilirler. E-bordro sorgulama nasıl yapılır?

E-devlet üzerinden e-bordro sorgulama işlemini internetten online olarak yapabilirsiniz. E-Bordro sorgulama işlemi artık e-devlet üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır. E-Bordro sistemi memur maaşı sorgulama sistemi ile herhangi bir kamu kuruluşunda sıra beklemeden ve hiçbir ücret ödemeden sorgulama işleminizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Peki E-Devlet üzerinden E-bordro nasıl sorgulanır?

E-BORDRO NEDİR?
E-bordro Maliye Bakanlığı'na bağlı olan Muhasebat Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan, kamu personelinin maaş hesaplaması yapabildiği online bordro görüntüleme hizmetinin genel adıdır.

E-BORDRO UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?
E-Bordro uygulaması geçtiğimiz günlerde E-Devlet sistemi içerisinde yer alan bir hizmet haline getirildi. Önceden farklı işlemler için ilgili bakanlığın internet sitesine giriş yapmamız gerekiyordu. E-Devlet sistemi ile bütün bakanlıkların işlemleri tek linkte birleşerek hızlı ve daha kolay bir hal aldı.

E-DEVLET'E GİRİŞ İÇİN ŞİFRE GEREKLİ MİDİR?
E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için kesinlikle bir şifreniz olmalı. Üzerinde T.C. Kimlik Numaranızın yazdığı nüfus cüzdanınızla PTT şubelerine başvurarak E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. 2 TL'lik ücret karşılığı E-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz.

E-devlet ile e-bordro sorgulama işlemi


E-DEVLET ÜZERİNDEN E-BORDRO SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Devlet sistemini kullanarak bordro bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bordro bilgilerinizi E-Devlet üzerinden yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

- https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama adresine giriş yapınız.
-"Kimliğimi Şimdi Doğrula" butonuna tıklayınız.
-Açılan pencerede giriş yöntemlerinden herhangi birini seçiniz.
-Sisteme giriş yapınız.
-Bordro bilgileriniz karşınıza çıkacaktır.

     EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı