Gündem Haberleri

GÜNDEM

  E-bordro nasıl alınır? | Online memur maaş sorulama

  Hürriyet Haber
  05 Ekim 2015 - 16:22Son Güncelleme : 05 Ekim 2015 - 16:22

  E-bordro sorgulama işlemi artık çok kolay!!Hiçbir kuruma gitmeden online olarak maaş bordrosu alabilirsiniz? Şifreli veye şifresiz maaş sorgulamak için detaylar haberimizde..

  İnternet sayesinde birçok işlemimizi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Daha önceleri maaş bordrosu almak için kuruma gitmemiz gerekirken şimdi artık kendimiz internet üzerinden vakit kaybetmeden alabiliriz.

  E-Bordro özellikle kredi kartı ve kredi alma gibi işlemlerinizde bankaların sizden istediği maaş belgesidir. İnternet üzerinden maaş bordrosu yani E-Bordro alma işlemi 2 farklı şekilde gerçekleşmektedir. E-devlet şifresi ile E-Devlet sistemi üzerinden E-Bordro alabileceğiniz gibi ayrıca şifresiz olarak da Maliye Bakanlığının E-Bordro uygulamasından alabilirsiniz.

  E-DEVLET ÜZERİNDEN E-BORDRO ALMA İŞLEMİ

  E-Devlet sistemi üzerinden işlem gerçekleştirebilmek için ilk olarak E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapabilmek için sağ üst tarafta bulunan sisteme giriş linkini tıklamalısınız.

  Bu bölümde karşınıza E-Devlet giriş yolları çıkacaktır. Bu giriş yollarından herhangi bir tanesini seçerek sisteme girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Vatandaşlar genellikle E-Devlet şifresi ile giriş yolunu seçmektedir. Bu giriş yolunu seçtikten sonra sisteme T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yok ise eğer üzerinde T.C. kimlik numaranızın bulunduğu nüfus kağıdınız ile istediğiniz PTT kurumuna giderek 2 TL karşılığında alabilirsiniz.

  Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler bölümünden Maliye Bakanlığını bulmalısınız. Maliye Bakanlığının alt seçeneklerinden Maliye Bakanlığı E-Bordro hizmetini seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

  E-Bordro Alma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!


  ŞİFRESİZ E-BORDRO ALMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?


  E-Bordro işlemini internet üzerinden şifresiz olarak gerçekleştirebilmek için ilk olarak Maliye Bakanlığının Muhasebat Genel Müdürlüğü internet sayfasına giriş yapmalısınız. Bu sayfanın E-Bordro bölümüne giriş yaptıktan sonra memurlar bu bölüme bazı bilgilerini girerek E-Bordo internet uygulamasına giriş yapabilirler.

  E-Bordro sistemine giriş yapabilmek için bu bölüme ilk olarak T.C. kimlik numaranızı, Memuriyet sicil numaranızı ve emekli sicil numaranızı sisteme girmelisiniz. Ulaşmak istediğiniz maaş bordrosunun ilk olarak yılını seçtikten sonra ayını da seçmeniz gerekmektedir.

  Bu bilgiler de girildikten sonra son olarak istihdam tipini seçmelisiniz ve resimde gördüğünüz güvenlik numarasını gerekli yere girmelisiniz. Tüm bu bilgiler sisteme girildikten sonra vatandaşlar internet üzerinden maaş bordrosuna ulaşabilirler.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı