Gündem Haberleri

  E-bordro ile online memur maaşı sorgulama nasıl yapılır?

  Hürriyet Haber
  19.10.2015 - 15:23 | Son Güncelleme:

  E-bordro ile maaşınızı internet üzerinden online bir şekilde sorgulayabilirsiniz. E-Devlet sistemini kullanarak maaşınızla ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

  E-Bordro sorgulama işlemi artık E-Devlet üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır. Önceden devlet kurumlarının kapısında ufak bir işlem için bile olsa saatlerce sıra beklerdik. Şimdi E-Devlet sistemi ile bu çile ortadan kalktı. Artık çoğu devlet kurumlarındaki işlemlerinizi E-Devlet sisteminden online olarak yapabilirsiniz. Peki E-Devlet üzerinden E-bordro nasıl sorgulanır?

  E-BORDRO NEDİR?

  E-bordro Maliye Bakanlığı'na bağlı olan Muhasebat Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan kamu personelinin maaş hesaplaması yapabildiği online bordro görüntüleme hizmetinin genel adıdır.

  E-BORDRO UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

  E-Bordro uygulaması geçtiğimiz günlerde E-Devlet sistemi içerisinde yer alan bir hizmet haline getirildi. Önceden farklı işlemler için ilgili bakanlığın internet sitesine giriş yapmamız gerekiyordu. E-Devlet sistemi ile bütün bakanlıkların işlemleri tek linkte birleşerek hızlı ve daha kolay bir hal aldı.

  E-bordro ile online memur maaşı sorgulama nasıl yapılır

  E-DEVLET'E GİRİŞ İÇİN ŞİFRE GEREKLİ Mİ?

  E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için kesinlikle bir şifreniz olmalı. Üzerinde T.C. Kimlik Numaranızın yazdığı nüfus cüzdanınızla PTT şubelerine başvurarak E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. 2 TL'lik ücret karşılığı E-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz.

  E-DEVLET İLE E-BORDRO SORGULAMA

  E-Devlet sistemini kullanarak bordro bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bordro bilgilerinizi E-Devlet üzerinden yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  E-BORDRO SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

  -Yukarıdaki linke tıklayınız.

  -"Kimliğimi Şimdi Doğrula" butonuna tıklayınız.

  -Açılan pencerede giriş yöntemlerinden herhangi birini seçiniz.

  -Sisteme giriş yapınız.

  -Bordro bilgileriniz karşınıza çıkacaktır.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı