Gündem Haberleri

  DYP'den köprüden ücretsiz geçiş kampanyası

  Hürriyet Haber
  26.01.2002 - 18:07 | Son Güncelleme:

  DYP İstanbul İl Başkanlığı Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinden geçişin ücretsiz yapılması için "Köprüden Ücretsiz Transfer" adı altında kampanya başlattı.

  Okmeydanı'ndaki Florance Nightingale Hastanesi önünde toplanan birgrup partili ve vatandaş, araçlarının camlarına "Köprü akıcı, geçiş ücretsiz" ve "Ücretsiz geçiş, akan trafik" yazılı afişler yapıştırarak, Boğaziçi Köprüsü'ne doğru hareket etti.

  Yüzlerce aracın oluşturduğu konvoy, yol boyunca sağ şeritten ilerlerken, polis araçlarının da konvoya eşlik ettiği görüldü. Konvoyazaman zaman güzergahta ilerleyen bazı vatandaşlar da araçlarının kornalarını çalarak destek verdi.

  Boğaziçi Köprüsü üzerinde basın mensuplarının bulunduğu otobüsün üzerine çıkarak açıklama yapan DYP İstanbul İl Başkanı Süleyman Soylu,köprü çilesinin yıllardan beri İstanbul'da devam ettiğini belirterek, bu sorunun giderilmesi amacıyla "Köprüden Ücretsiz Transfer" (KÜT) adı altında bir kampanya başlattıklarını söyledi.

  Köprüden geçişin 10 lira ile başladığını ancak günümüzde 2 milyon lira olan bu rakamın çok fazla olduğunu ifade eden Soylu, her 2 köprüde belli saatlerde meydana gelen trafik sıkışıklığının sadece zaman değil, yakıt kaybına da neden olduğunu anlattı. Soylu, bütün İstanbulluların kampanyaya destek vermesini istedi.

  Soylu'nun açıklamasının ardından konvoy, Kadıköy DYP İlçe Teşkilatı'na giderek, burada kampanya için imza toplanmaya başlandı.
     

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı