Gündem Haberleri

  DYP'den kartzedeler için yasa teklifi

  Hürriyet Haber
  12.01.2002 - 12:10 | Son Güncelleme:

  DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, gelecek hafta kredi kartlarıyla ilgili yasa teklifini Meclis Başkanlığı'na sunacaklarını bildirdi.

  DYP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Çiller, Meclis'e sunacakları teklifin kredi kartzedelerin derdine dermen olacağını, aileleri ile birlikte 2 milyon dolayında kartzede bulunduğunu, bu kişilerin hem ana borçlarını hem de yüksek faizlerini ödeyemez duruma geldiğini ifade etti.

  Kredi kartzedelerinin bazıları hakkında icra işlemlerinin başlatıldığını hatırlatan Çiller, "Bir zamanlar hayatlarını kolaylaştırmak için sahip oldukları kredi kartları bugün artık beceriksiz hükümetin vatandaşa yaşattığı kriz üstüne kriz nedeniyle kartzedenin adeta elinde ne var ne yok yitirmesine yol açmaktadır. Bu konuya bir türlü el atmayan iktidar yüzünden kartzede vatandaşımızın hayatı kararmıştır" dedi.

  Açıklamada Çiller şunları kaydetti:

  "Ne olursa olsun bu işin de peşini bırakmadık. Yasa teklifimizi önümüzdeki hafta Meclis Başkanlığı`na sunacağız. Kredi kartı asıl borçlarını ve gecikme faizleri ödeyemeyenlerin borçlarını 12 eşit taksitle ödeyebilmelerini öngören teklifimiz, daha önce bankalarca yürütülmekte olan bütün faizlerden ve yasal takipten vazgeçilmesini de amaçlıyor."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı