Gündem Haberleri

GÜNDEM

  DYP ilde sular durulmuyor

  Hürriyet Haber
  28 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 28 Temmuz 1999 - 00:01

  DYP İstanbul İl Başkanlığı'nda günlerdir devam eden gerginlik bir türlü sona ermedi. İl eski yönetim kurulu üyeleri önceki gün İstanbul İcra Tetkik Mercii ve İstanbul Valiliği'ne başvurup, 9'uncu Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından verilen ihtiyati tedbir kararına dayanarak, şimdiki il başkanı Süleyman Soylu ve yönetim kurulu üyelerinin görevden uzaklaştırılmasını istediler.

  DYP İl eski Genel Sekreteri Erkan Güreli, Yalçın Akçadağ'ın vekil olarak il başkanlığını sürdürdüğü 29 Nisan'da yönetim kuruluyla birlikte usulsüz olarak partinin Başkanlık Divanı tarafından görevden alındığını ve bunun üzerine İstanbul 9'uncu Asliye Hukuk Mahkemesi'nde yürütmeyi durdurma yönünde dava açtıklarını söyledi. Mahkemede ihtiyatı tedbir kararıyla birlikte Yalçın Akçadağ'ın il kongresine kadar görevine dönmesine ve davanın Ankara mahkemelerinde görülmesine karar varildiğine dikkat çeken Güreli, aynı mahkemenin DYP Başkanlık Divanı'nın 7 Mayıs 1999 tarihli kararı ile 24 Nisan 1999 tarihli kararının iptaline karar verdiğini bildirdi.

  Bu kararların Yalçın Akçadağ başkanlığındaki yönetim kurulunun usulsüz olarak feshini içerdiğini, ancak mahkemenin bu karara da ihtiyatı tedbir getirdiğini söyleyen Güreli, İstanbul İcra Tetkik Mercii'ne ve İstanbul Valiliği'ne başvurduklarını belirterek ‘‘Süleyman Soylu başkanlığında oluşturulan yönetim kurulunun il başkanlığından uzaklaştırılmasını talep ettik’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı