Ege Haberleri

EGE

  DYP’de Göksel teklifine ret

  Hürriyet Haber
  03.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 03.05.2000 - 00:01

  DYP'de aylardan beri süren yönetim içi çekişme ve istifalara ilişkin sorunlar nihayet Genel Merkez tarafından ele alındı. GİK'ten Başkanlık Divanı'na yetki alan Tansu Çiller, Ankara'da halen koltukta oturan Soner Göksel'le görüştü, ardından konu Divan üyelerince tartışıldı.

  ÇİLLER'in yeniden görevlendirme isteği içinde olduğu Göksel, önerdiği 28 kişilik isim listesine destek bulamadı. İzmir iş dünyasının ağırlıklı olduğu listeyi kabul ettiremeyen Göksel, bu düşüncenin kendisinin de kabul edilmemesi anlamını taşıdığı gerekçesiyle görev almayacağını söyledi.

  Hizmete teşekkür

  GENEL Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Ufuk Söylemez, İl Başkanı Soner Göksel'in çok zor dönemlerde bu işi üstlendiğini söyledi. Göksel'in göreve devam etmesini istediklerini belirten Söylemez, ‘‘Sayın Göksel kendisine ait bir listenin dışına çıkılmamasını istedi. Bu öneri başkanlık divanı tarafından uygun bulunmadı. Kendisiyle bir ihtilafımız olmayan Göksel'e verdiği hizmetten dolayı teşekkür ediyoruz’’ dedi. Söylemez, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından İzmir'e yakışır bir il başkanı ve yönetim atanacağını kaydetti, ‘‘Atanacak yönetim DYP'ye gönül vermiş, her kesimi temsil eden, bu işe layık geniş tabanın konsensusuyla olacak’’ diye konuştu. İzmir'in bir kişinin inisiyatifine bırakılamayacak kadar büyük bir il olduğunu da ifade eden Söylemez, bugüne kadar ismi geçen İlhan Tün ve Günay Karataş dahil kimseye il başkanlığı teklifi götürülmediğini belirtti. Söylemez, ‘‘Üç müfettişin raporu ve iki İzmir milletvekilinin önerileri alındıktan sonra Genel Merkez yönetimi bu yöndeki fikirlerini oluşturacak’’ dedi.

  Aktif siyaseti bıraktım

  GENEL Başkan Çiller'e 11 aydan beri yaşadığı sıkıntılar nedeniyle karma listeyi kabul etmeyeceğini söyleyen Göksel, aktif siyaseti noktaladığını, yeniden iş hayatına atılacağını söyledi. DYP üyesi olarak partiye hizmetinin süreceğini de belirten Göksel, oluşacak yönetim konusunda yorum yapmaktan kaçındı.

  Mustafa Güçlü karar değiştirdi

  YAŞAR Holding'den ayrılan Mustafa Güçlü, EGS Holding İcra Kurulu Üyeliği görevinden son anda vazgeçerek, İzmir'in dev kuruluşlarından Çimentaş Şirketler Grubu'nun başına geçti. Çimentaş'ta ilk kez ‘‘Genel Koordinatörlük’’ makamı oluşturuldu. Güçlü'nün Çimentaş'ın Yönetim Kurulu'nu oluşturan hissedarlar Akgerman, Gürel ve Tarman ailelerinin temsilcilerinden sonra şirketler grubunun bir numaralı yöneticisi olduğu belirtildi. Çimentaş yöneticileri, ‘‘Mustafa Güçlü gibi çok yönlü, başarılı bir yöneticinin grubumuza katılmasından gurur duyuyoruz’’ diye konuştu. Yaşar Grubu'ndan ayrılma gerekçesini ‘‘bilgi ve tecrübe birikiminin dışa açılma arzusu’’ olarak açıklayan Güçlü, Çimentaş ailesine katılarak ‘‘İzmir'de kalıp birikimimi bu kent için kullanmaya kararlıyım’’ sözünü de yerine getirmiş oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı