Ege Haberleri

  DYP’de 4’lü istifa

  Hürriyet Haber
  31.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DYP'nin İzmir metropolündeki tek belediye başkanı olan Mimar Abdül Batur partisinden istifa etti. DYP'li 5 belediye meclis üyesinden Süleyman Gelve, Kenan Beklen ve Hasan Göztepe de ayrıldı.

  MECLİS üyesi ve DYP İlçe Başkanı Hasan Uçak ve örgütüyle anlaşmazlığa düşen Batur, geçen hafta partiden gelen yoğun istek ve baskılar nedeniyle istifa edeceğini açıklamıştı. Batur'un, komisyon seçimlerinde CHP ile uzlaşma isteği de ilçe örgütünün tepkisiyle karşılaştı.

  SON olarak gençlik festivaline katılan sanatçılar için DYP'lilerin ‘‘Solcuları getiriyor’’ nitelemesi bardağı taşıran son damla oldu. Batur, ‘‘Rozetsiz aday’’ olarak Narlıdere halkından onay aldığını belirtirken, bundan sonra bağımsız olarak tüm gücünü halk için harcayacağını söyledi.

  NARLIDERE Belediye Meclisi de bu gelişmeden sonra 7 CHP, 4 bağımsız, 2 DSP ve 2 DYP'li üyeden oluştu. DYP İl Başkanı Soner Göksel, Batur'u kararından döndürmek için çaba gösterdiğini belirtti, ‘‘Parti İzmir'de bölünmek üzere. Bu işe Genel Başkan müdahale etmeli. İzmir milletvekilleri İzmir'i temsil etmeye muktedir değil. Parti tabanını da tavanını da yitiriyor’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı