DYO Mısır'da şirket kuracak

Hürriyet Haber
28 Ekim 2003 - 12:54Son Güncelleme : 28 Ekim 2003 - 12:54

Yaşar Topluluğu şirketlerinden DYO Boya Fabrikaları A.Ş., Mısırlı bir boya firmasıyla ortak şirket kuruluşu için anlaştı.

DYO'dan Borsa'ya gönderilen açıklamaya göre, Mısır'da oto tamir ve mobilya boyaları konusunda fason üretim yaptırarak ürünlerin satış, pazarlama, dağıtım ve teknik servis faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla UPC Universal Paints Company Ltd. şirketi ile 200 bin dolar sermayeli bir şirket kurulacak. DYO, bu şirketin sermayesine yüzde 15 oranında 30 bin dolar bedelle iştirak edecek. 24 Ekim 2003 tarihinde yapılan Joint Venture Anlaşması kapsamında şirkette Yaşar Topluluğu'nun iştirak payı yüzde 50 olacak.

Yapılan ortaklık sözleşmesinin tamamlanması ve işlerlik kazanması, fason üretim yapılabilmesi için teknik çalışmaların yapılması, tamamlanması, bağlantılı sözleşmelerin bitirilmesi ve şirketin kurulması gibi bazı şartlara bağlandı. Söz konusu şartlar, 29 Mart 2004 tarihine kadar tamamlanamaması ve taraflar da sürenin uzatılması konusunda anlaşamamaları halinde sözleşme sona erecek.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı