DYH’nin yaratıcılık ödülünü Kanal D’den ’Cesur’ aldı

Aslı SÖZBİLİR / İSTANBUL
21.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

Doğan Yayın Holding (DYH) ’Buluşma Toplantısı-2006’ kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen "DYH Yaratıcılık Ödülleri" yarışmasında "Yılın en yaratıcı çalışanı" ödülünü Kanal D’den Fatih Cesur kazandı.

"Ekran Ajans-Web’den Casting Ajansı" projesiyle büyük ödülü kazanan Cesur, projesini ekranda sürekli aynı yüzleri görmekten bıkanlar için tasarladığını söyledi. Projenin, elektronik ortamda ve tamamen insansız çalıştığını vurgulayan Cesur ’ekran ajans’ sisteminin neler sağladığını şöyle anlattı:"Herhangi bir program için seyirci seçimi ya da yeni bir dizi, reklam ya da yarışma çekiminde istenen özelliklere uygun farklı yüzler sistemden bulunabiliyor. Daha şimdiden 5 bine yakın üyemiz oldu" diye konuştu. Doğan TV Center’da düzenlenen törende büyük ödülü kazanan Cesur’a Toyota Yaris marka otomobil hediye edildi. Grup çalışanları arasında yaratıcı projelerin gelişmesini teşvik etmek ve bireysel çalışan motivasyonuna katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen yarışmada, 9 dalda ödül verildi. Hürriyet /images/100/0x0/55eabf17f018fbb8f89412b5Gazetesi’nden Sefa Kaplan, "1915’te ne oldu?" adlı yazı dizisi ve kitabıyla adlı "Yaratıcı Dergi-Kitap Projesi" ödülünü aldı. DYH Yaratıcılık Ödülleri 2005’in jürisinde, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Oya Eczacıbaşı, Reklamcı Serdar Erener, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Hüsamettin Koçan, Tasarımcı Bahar Korçan, Reklamcılar Derneği Başkanı Jeffi Medina, Image Halkla İlişkiler Onursal Başkanı Betül Mardin, Tasarımcı Zeynep Fadıllıoğlu, Arçelik&Beko Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Uğur, Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Uyanık, Med Yapım Genel Müdürü Fatih Aksoy ve TMC Yapım Genel Müdürü Erol Avcı yer aldı. Jüri Başkanlığını ise Televizyon Yayıncıları Derneği Başkanı Nuri Çolakoğlu yaptı. Kanal D’den Fatih Cesur’un "En yaratıcı çalışan" ödülünü kazandığı gecede iki de "jüri özel ödülü" verildi. Jüri özel ödüllerini ise CNN Türk’te yayınlanan "Kameramla Kampüste" programı ve Kanal D’de yayınlanan "Kanal D Çocuk Kulubü" isimli program aldı. Diğer kategorilerde ödül alan projeler ise şöyle :

En Yaratıcı Gazete Projesi: Radikal Tasarım Eki ve Kampanyası - Radikal Gazetesi

En Yaratıcı TV-Radyo Projesi: Çok Yönlü TV Stüdyosu - CNN Türk

En Yaratıcı Dergi-Kitap Projesi: Ermeni Meselesi Yazı Dizisi ve Kitabı - Hürriyet Gazetesi

En Yaratıcı PR-İletişim Projesi: Alo D Projesi - Kanal D

En Yaratıcı Sosyal Sorumluluk Projesi: Baba Beni Okula Gönder Kampanyası- Milliyet Gazetesi ve Hasankeyf’e Sadakat Treni- Doğan Burda/Atlas Dergisi

En Yaratıcı Ürün-Marka Geliştirme Projesi: İstanbul Design Week - Doğan Burda

En Yaratıcı Satış Projesi: "Emlak Yaşam" Projesi - Hürriyet&CNN Türk ortak çalışması
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı