Eğitim Haberleri

  Düzenli çalışarak başarıya ulaştı

  A.A.
  12.07.2007 - 13:44 | Son Güncelleme:

  Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) Sözel-1, Sayısal-1 ve Eşit Ağırlık-1 puan türlerinde birincilerinden Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi öğrencisi Halil Göker Ulaş, düzenli bir çalışma programı uygulayarak, başarıya ulaştığını bildirdi.

  Üç puan türünde birinciliği olan 21 öğrencinin arasında yer alan Halil Göker Ulaş, üç yıldır dershaneye gittiğini ve son sene bir rehberlik uzmanıyla çalışmaya başladığını söyledi.
  Rehberlik uzmanıyla birlikte bir çalışma programı hazırladıklarını belirten Ulaş, “Bu programda ne kadar ders çalışmam gerektiğini belirledik. Düzeli bir çalışma programı yaptım ve bu şekilde başarıya ulaştım. Böyle bir başarıyı bekliyordum. Ailem de bana destek oldu” dedi.

  Ulaş'ın ev kadını annesi Fadime ile orman mühendisi babası Şaban Ulaş ise çocuklarının başarısıyla gurur duyduklarını ifade ettiler.

  VALİ UZUN

  Vali Şemsettin Uzun da yaptığı açıklamada şu anda Isparta'da en mutlu kişinin kendisi olduğunu belirterek, şunları söyledi:
  “Geldiğimiz günden beri eğitim konusuna çok ağırlık verdik. Evlatlarımızı nasıl en iyiye götürebiliriz diyerek çalışma yaptık. Şimdi de Isparta'dan bir şampiyon çıkardık. Bu evlatlarımız bizim geleceğimiz, onları en iyi şekilde eğitmemiz gerekiyordu. Biz de özellikle velilerimize yönelik çalışma yaptık. Veli, öğretmen, öğrenci ilişkisini en iyi şekilde oluşturduk ve meyvelerini almaya başladık. Ancak her iyinin daha iyisi vardır. Biz bunlarla da yetinmiyoruz. Gelecek yılki hedefimiz daha iyileri olacak. Hedefimiz büyük.”

  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YILMAZ

  İl Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz ise Isparta'nın geçen yıl sayısal puan türünde 27'inci, eşit ağırlıklı puan türünde 39'uncu, sözelde ise 45'inci olduğunu hatırlatarak, bu yıl Isparta'nın en başarılı 10'uncu il olmasından mutluluk duyduğunu kaydetti.
  Geçen yılki sonuçlardan tatmin olmadığı için bu yıl sıkı bir çalışma programı hazırladıklarına değinen Yılmaz, şu bilgileri verdi:
  “Özellikle rehberlik konusunda velilerin eğitimini ön planda tutarak öğrencilere destek olmalarını sağladık. Öğretmen, öğrenci veli ilişkisini güçlü bir şekilde oluşturduk. Ayrıca çok sık deneme sınavları yaptık. Deneme sınavlarının tatmin etmeyen sonuçlarının nedenlerini araştırdık. Bizim için iyi bir çalışma programıydı. Görüyoruz ki meyvesini aldık. Sayısal'da ilk 10'dayız. Bu başarıyı bekliyorduk. Gelecek yıllarda daha iyi olacağız.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı