ANKARA HABERLERİ

(Düzeltme) Atasoy’dan, Filistin Büyükelçisine Ziyaret

IHA
03.07.2015 - 17:19Son Güncelleme :
IHA

Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, Filistin Devleti Ankara Büyükelçiliği’ne atanan Büyükelçi Dr. Fead ziyarette bulundu.
Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy Filistin Devleti Ankara Büyükelçisi Dr. Ferad Mustafa’yı ziyaret etti. Atasoy, Ferad Mustafa’nın Ankara Büyükelçiliğine atanmasından dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdi.
Atasoy, “ Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu olarak Filistin Devletinin bağımsızlığına çok önem veriyoruz. Ortadoğu coğrafyasında yaşanan gerginliklerin, olumsuzlukların, savaşların sebebi İsrail devletinin Filistin Devletinin topraklarını işgal etmesidir. İsrail’in Filistin halkına uygulamış olduğu haksız ambargolardır. Türkiye Sanayici İş kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu olarak biz İsrail Devleti ve Filistin Devleti arasında her iki toplumun ve halkın milli menfaatleri göz önünde bulundurularak Birleşmiş Milletler kontrolünde kalıcı bir barış antlaşmasının yapılması en büyük arzumuzdur. Doğu Kudüs olan tam bağımsız Filistin Devleti kuruluncaya kadar Arap Devletler Ligi işbirliğiyle yapmış olduğumuz uluslararası organizasyonları yapmaya büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.
Filistin Devleti Ankara Büyükelçisi Dr. Fead Mustafa Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy’u kabulünde yapmış olduğu konuşmasında “Öncelikle nazik ziyaretiniz ve hayırlı olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Büyükelçi Dr. Ferad Mustafa Filistin Devleti ve Filistin halkı adına Filistin Devletinin bağımsızlık mücadelesine vermiş olduğunuz büyük destekler için teşekkür ederim. Türkiye Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu ve Arap Devletler Ligi işbirliğiyle Türkiye Sivil Toplum kuruluşlarının ve uluslararası toplumun katılımıyla yapmış olduğunuz uluslararası çalışmalardan dolayı size şükranlarımı sunuyorum. Filistin Devleti ve Filistin halkı sizleri hiç unutmayacaktır” dedi görüşme yaklaşık bir saat sürdü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden (Düzeltme) Atasoy’dan, Filistin Büyükelçisine Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça (Düzeltme) Atasoy’dan, Filistin Büyükelçisine Ziyaret haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı