İSTANBUL HABERLERİ

TTTV ile İBB arasında 10 yıllık işbirliği protokolü imzalandı

  Ezgi ÇAPA/İSTANBUL,(DHA)
13.07.2017 - 16:23Son Güncelleme :

Bayraktar İnsansız Hava Aracını geliştiren Selçuk Bayraktar’ın mütevelli heyeti başkanı olduğu Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (TTTV) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasında 10 yıllık işbirliği protokolü imzalandı.

YEREL HABERLER İSTANBUL

  Ezgi ÇAPA/İSTANBUL,(DHA)

FARKLI İLÇELERİN KÜLTÜR MERKEZLERİNDEN YER TAHSİSİ

‘İBB’nin yetenekli gençlerin ve her yaş grubundan insanların teknoloji geliştirilmesi süreçlerine katılmalarını sağlamak, yetenekli gençleri tespit etmek ve eğitmek, teknoloji alanında girişimcilik kültürünün gelişmesine katkı sağlamak amacıyla’ hazırlandığının belirtiliği protokolde Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile İBB'nin yapacağı işler sıralandı.

Buna göre, Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nin 240 metrekarelik, Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi’nin 200 metrekarelik, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nin 210 metrekarelik,  Esenler Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nin 210 metrekarelik kapalı alanlarının vakıf tarafından kullanılacağı belirtildi.

2 ADET İETT OTOBÜSÜ ‘TEKNOLOJİ OTOBÜSÜ’ OLACAK 

Protokole göre, 2 adet İETT otobüsünün içi interaktif araç ve gereçlerle donatılarak ‘teknobüs’ olarak kullanılacak. Öte yandan Maltepe Şehir Parkı’nda ise “Teknoloji Atölyesi” olarak kullanılacak 400 metrekarelik bir eğitim merkezi inşa edilecek. Sarıyer’de “Çocuk Üniversitesi ve Teknoloji Kampüsü” olarak kullanılmak bir bina hazırlanacak.

MASRAFLAR İBB TARAFINDAN KARŞILANACAK 

Teknoloji atölyeleri olarak kullanılacak “Deneyap Merkezleri”, “Çocuk Üniversitesi ve Teknoloji Kampüsü”ndeki eğitici, genel gider, sarf malzemeleri, ilk kurulum teknolojik araç-gereç-ekipman, inşaat ve bakım-onarım tadilat giderleri İBB tarafından karşılanacak. 

HALİÇ TERSANESİ’NDE ‘BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’ KURULACAK 

Öte yandan vakfın yükümlülükleri, İBB’nin teknoloji alanında yaptığı çalışmaları desteklemek, Haliç tersanesinde kurulması planlanan ‘Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde ortaklaşa çalıştay ve atölye çalışmaları düzenlemek şeklinde sıralandı. Ayrıca vakıf  çalışmalarda kullanılacak eğitim  içeriklerini  de hazırlayacak.  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden TTTV ile İBB arasında 10 yıllık işbirliği protokolü imzalandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2017 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TTTV ile İBB arasında 10 yıllık işbirliği protokolü imzalandı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı