Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Düzceli yalancı peygamber

  Hürriyet Haber
  24 Ocak 2015 - 01:59Son Güncelleme : 24 Ocak 2015 - 01:51

  AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın kendisi için “Hz. İbrahim”, kardeşi için de “Hz. Muhammed” ifadelerini kullanmasıyla başlayan tartışma iktidar ile muhalefeti karşı karşıya getirdi.

  Tepkiler özetle şöyle:

  HADDİNİZİ BİLİN

  Oktay Vural- MHP Grup Başkanvekili Hazreti Peygamberimiz, ‘İsmimi ad olarak verin ama künyemle künyelenmeyiniz’ diyor. Kendine dindar ve muhafazakar diyen bir partinin milletvekili ise Hazreti Peygamberimiz’in ismiyle, ona dönük saygı ifadeleriyle ironi yapıyor, dalga geçiyor. Bu nasıl bir aymazlıktır? Espri yapacak başka konu bulamadın mı? Edep... Bu zatın, Peygamber Efendimiz’e hakaret eden karikatürleri yayınlayan birisinin, ‘İroni yaptım, kinaye yaptım’ diyen karikatüristten ne farkı var? Sen kimsin Peygamber üzerinden kinaye yapıyorsun? Haddini bileceksin. TDK’dan, örnekler veriyor. ‘Gelenek açısından bakıldığında benim bu şekilde kullanmam eleştirilebilir’ diyor. Türkçe sözlüğe baktığın zaman, ‘sapık’ nasıl tanımlanıyor? ‘Tavır ve davranışları normal olmayan veya geleneklerden, törelerden ayrılan kimse.’ Kendi kendine ‘sapık’ diyen birisi işte. İsmi güzel kardeşim, ismini değiştir. Bu ismi taşıyamıyorsun, Hazreti İbrahim’in ismini. ‘Düzceli Mehmet’ yap. Buna dissosiyatif sendromu diyorlar. Çoklu kişilik sendromu. Çekin elinizi, siyasetinizi Peygamberimiz’den, dinimizden. Gündelik siyasetin malzemesi değil bunlar. Haddinizi bilin.

  İKTİDAR ŞIMARIKLIĞI

  İhsan Özkes- CHP İstanbul Milletvekili Maalesef Düzce’den bir yalancı peygamber daha çıktı. Son yıllarda kimi AKP’lilerde hem Allah’a, Peygamber’e dil uzatmak hem de hatasının arkasında durup saldırganlaşmak moda haline geldi. Korkmaz, hâlâ küfür içeren sözlerinde ısrar ediyorsa, ne diyeyim? Şeytandan ve İbrahim Korkmaz’dan Allah’a sığınırım. Şayet böyle bir sapkın sözü, kazara bir CHP’li söylemiş olsaydı buna Peygamber sevgisiyle karşı çıkacak olanların imanına havale ediyorum. ‘Hata ettim, maksadı aştım, özür dilerim’ deseydi iş biterdi. Ama arkasında duruyor ve saldırganlaşıyorlar. 13 yıllık iktidarın mensupları olmanın getirdiği şımarıklık var.

  PEYGAMBERE SAVAŞ AÇARDI BUNLAR

  (Haklarında Yüce Divan oylaması yapılan 4 eski bakandan birinin, okuduğu bir hadis nedeniyle kendisine açtığı davanın halen sürdüğünü anımsatarak) Aslında Hz. Muhammed’i, hadisini dava ettiler. 17-25 Aralık Operasyonu’ndan sonra camilerimizde rüşvet, yolsuzluk, hırsızlık, devlet malından aşırmayla ilgili hadisler okunmuyor, okuyanlar da cezalandırılıyor. İslam tarihinde meşhur Ebu Zerr el Gifari’nin Rebeze’ye sürülmesi olayı vardı. İnanın bugün yaşamış olsa bunlar el Gifari’yi Rebeze’ye değil, Yüce Divan’a sürerlerdi. Hz. Muhammed yaşamış olsa Hz. Muhammed’e savaş açardı bunlar. Böyle bir zihniyet.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı