Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Düzce'de sürpriz keşif

  A.A
  04.05.2011 - 12:38 | Son Güncelleme:

  Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, köylülerin fark ettiği toplam 20 metrelik 4 şelalenin turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı.

  Edinilen bilgiye göre, Tahirli köyü yakınındaki ormanlık alanda Ahmet Dağı diye adlandırılan mevkide üst üste 5'er metre boyunda 4 şelaleyi fark eden köylüler, durumu yetkililere bildirdi.

  Yapılan araştırma sonucu şelalelerin doğal oluşumla meydana geldiği belirlendi ve bölgeye “Tahirli Şelalesi” adı verildi.  

  Akçakoca Orman İşletmesi Müdürü Kerim Gençoğlu, AA muhabirine, Tahirli köyünde oturan bir vatandaşın kendilerine gelerek böyle bir şelalenin varlığından sözetmesi üzerine araştırma yaptıklarını, iLçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta üst üste 4 kademeli şelalenin varlığını tespit ettiklerini bildirdi.

  Gençoğlu, “Şelaleyi fotoğrafladık ve kayıt altına aldık. İlgili kurumlara yazıyla bildirdik. Şelale mükemmel görünüyor. Köylü vatandaşlar patika yol yaptılar ve daha fazla çevre düzenlemesi gerekiyor. Tahirli Şelalesinin, ilçenin turizm potansiyelini artıracağına inanıyorum. İlgili kurumlarla temasa geçtik ve turizm derneklerinin yetkililerine bu bölgeyi gezdirdik. Eğer yatırım yapılırsa ve şelale tanıtılırsa mükemmel bir potansiyel ortaya çıkacak” dedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı