Gündem Haberleri

  Düzce Valisi Yılmaz görevine başladı

  Hürriyet Haber
  17.08.2012 - 18:22 | Son Güncelleme:

  Düzce Valisi Adnan Yılmaz, görevine başladı.

  Valiler kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı görevinden Düzce Valiliği'ne atanan Adnan Yılmaz için valilik önünde karşılama töreni düzenledi.

  Yılmaz, tören mangasını selamlayarak, kendisini karşılayan kaymakamlar, daire müdürleri ve valilik personeliyle tokalaştı. Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, devlette devamlılığın esas olduğunu belirterek, “Bizde de bayrak yarışı esastır. Benden önceki arkadaşımdan bayrağı devraldık. Daha çok koşacağım. Benden sonraki arkadaşım da benden sonra daha çok koşacak. Böylelikle Düzcemizi layık olduğu seviyeye hep birlikte çıkaracağız” dedi.

  Marmara depreminin yıl dönemi olduğunu vurgulayan Yılmaz, “17 Ağustos depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Geride kalanlara bir daha Marmara depremi gibi acılar yaşatmasın. Oradan çıkarılacak dersler de şüphesiz vardır” diye konuştu.

  “Düzce Valiliği görevimi tamamladığımda yüreklerde bir hoş seda bırakabilirsem kendimi bahtiyar göreceğim” diyen Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı:
  “Hizmet yarışı için buradayız. Bu bayrağı biz taşıyacağız, birlikte taşıyacağız. Aziz vatandaşlarımın içinden biri olacağım. Yani Düzceli olmaya talip oldum. Düzce'yi dünya ve marka şehri yapacağız ve hiç yorulmayacağız. Mevla'ya şükrediyorum, bu göreve bize layık gördüğü için. Hizmetkar olamaya geldim. Allah mahcup etmesin.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı