DÜZCE HABERLERİ

Düzce Üniversitesi Yine Birinci

IHA
27.10.2015 - 10:22Son Güncelleme :

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 200 YILI SONRASINDA KURULAN ÜNİVERSİTELER ARASINDA BİRİNCİ OLDU.

IHA

Düzce Üniversitesi 2000 yılından sonra kurulan devlet üniversiteleri arasında yine birinci oldu.
Düzce Üniversitesi, Ekim ayında URAP Araştırma Laboratuvarı (University Ranking by Academic Performance) tarafından yayınlanan, “2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler Genel Sıralaması”nda devlet üniversiteleri arasındaki birinciliğini koruyarak başarısını devam ettirdi.
Düzce Üniversitesi, 2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler Genel Sıralamasında ve 2000 Yılından Sonra Kurulan ve Doktora Öğrencisi Olan Üniversiteler Genel Sıralamasında iki vakıf üniversitesi olan Özyeğin Üniversitesi ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin ardından 450 - 499 puan aralığıyla 3. sırada yer alarak, devlet üniversiteleri arasındaki birinciliğini bu yıl da sürdürdü.
Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması’nda 38. sırada yer alan Düzce Üniversitesi, Ülkemizdeki 134 üniversitenin yer aldığı Tüm Üniversitelerin Genel Puan Tablosunda ise ilk 50 içinde yer almaya devam ediyor.
2006 yılında kurulan yenilikçi, girişimci, genç ve dinamik Düzce Üniversitesi, toplumsal gelişmeye yönelik akademik çalışmaları ve proje işbirlikleriyle başarılarına her geçen gün bir yenisini ekliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Düzce Üniversitesi Yine Birinci hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 10 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Düzce Üniversitesi Yine Birinci haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı