DÜZCE HABERLERİ

Düzce Üniversitesi’nde Yeni Kayıt Heyecanı

IHA
03.08.2015 - 15:18Son Güncelleme :

REKTÖR NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR, KAYIT İŞLEMLERİ YERİNDE DENETLEDİ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER ALDI ÖĞRENCİ ADAYLARI İLE SOHBET ETTİ.

IHA

2015 yılı ÖSYS sonuçlarına göre lisans ve ön lisans programlarını kazanıp 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nda Düzce Üniversitesinde öğrenim görme hakkı elde eden öğrenciler için kayıt dönemi başladı.
“Değer Üreten Üniversite” sloganıyla yola çıkan, girişimci, yenilikçi, öğrencilerinin sosyal ve kültürel gelişmelerine önem veren Düzce Üniversitesi, yüzde 99 doluluk oranıyla bu öğretim yılında da tercih edilen bir üniversite oldu.
2015-ÖSYS sonuçlarına göre Düzce Üniversitesine yerleşen 3 bin 165 lisans ve 2 bin 897 ön lisans olmak üzere toplam 6 bin 62 yeni öğrencilerimiz için kayıt işlemleri 7 Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek.
Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Düzce’ye gelerek Düzce Üniversitesinde eğitim hakkı kazanan öğrenciler ve aileleri için bilgilendirme stantları kuruldu. Bilgilendirme stantlarında görev alan çalışanlar, öğrencilerin en kısa sürede kayıt işlemlerini tamamlaması için özverili bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.
Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç ve Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş, kayıt merkezini ziyaret ederek öğrenciler ve ailelerine hayırlı olsun dileklerini iletti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Her şeyden önce tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyoruz. Sevgi dolu kollarımızla hepsini kucaklıyoruz. Burada geçirecekleri zamanı akademik bilginin ötesinde sosyal olanakları da paylaşacakları, üniversiteli gibi yaşayacakları, birbirlerini yakından tanıyacakları bir etkileşim ortamı olarak değerlendirsinler. Biz de üzerimize düşen ne varsa onlar için yapmaya çalışacağız. Tekrar hepsine hoş geldiniz diyoruz, hayırlı bir eğitim dönemi diliyoruz” dedi.
Bilgilendirme stantlarında, kayıt yaptıran öğrencilere barınma, ulaşım ve burs gibi konularda detaylı bilgiler veriliyor. Ayrıca tanıtım standında ve dinlenme yerlerinde öğrenciler ve aileleri tanıtım videoyu izleyerek Düzce Üniversitesi hakkında bilgi sahibi oluyor.
Özgürlükçü ve katılımcı yönetim anlayışıyla gelişen Türkiye’nin inşasında söz sahibi olan gençler yetiştirmeyi hedefleyen Düzce Üniversitesi yeni katılan öğrencilere eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Düzce Üniversitesi’nde Yeni Kayıt Heyecanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Düzce Üniversitesi’nde Yeni Kayıt Heyecanı haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:22
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı