DÜZCE HABERLERİ

Düzce Teknopark, 4 yılda 2 milyon liralık satış hacmine ulaştı

AA / Ömer Faruk Cebeci
28.01.2015 - 11:22Son Güncelleme :

- DÜ Rektörü Prof. Dr. Şerifoğlu: - "Teknoparktaki Ar-Ge çalışmaları neticesinde çıkan ürünler dışarıya satıldı ve 2 milyon liraya ulaşan satış hacmine ulaşıldı. Uluslararası firma ve ülkelerle de bağlantı kuruldu"

AA / Ömer Faruk Cebeci

DÜZCE (AA) - ÖMER FARUK CEBECİ - Düzce Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, 2010'da kurulan Düzce Teknopark'ın yurt içi ve dışında tanınır hale geldiğini belirterek, "Teknoparkta Ar-Ge çalışmaları neticesinde çıkan ürünler dışarıya satıldı ve 2 milyon liraya ulaşan satış hacmine ulaşıldı. Uluslararası firma ve ülkelerle de bağlantı kuruldu" dedi.

Şerifoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2010'dan sonra kurulan teknoparklar arasında birincilik ödülü kazandıklarını, bunun kendilerini heyecanlandırdığını söyledi.

Düzce'nin çok genç teknoloji geliştirme bölgesi olduğunu ifade eden Şerifoğlu, "DÜ'nün, üzerine kurulduğu temel kavramları ve felsefesi var. Bu felsefe, girişimcilik ve yenilikçilik kavramlarını da içeriyor. 'Aldığımız ödül, üniversiteyle teknoparkın bütünleşik çalışma sistemini ve DÜ'deki girişimcilik atmosferini tescilledi' diye düşünüyorum. Bu, aslında üniversitenin de başarısının göstergesidir" şeklinde konuştu.

Uluslararası iş birliklerine değinen Şerifoğlu, teknoparkın kuruluş aşamasında Slikon Vadisi'nden de destek aldığı bilgisini paylaştı.

Teknopark bünyesinde kurulan 22 firmaya DÜ öğretim görevlilerinin de danışmanlık yaptığını dile getiren Şerifoğlu, şunları kaydetti:

"Teknoparktaki Ar-Ge çalışmaları neticesinde çıkan ürünler dışarıya satıldı ve 2 milyon liraya ulaşan satış hacmine ulaşıldı. Uluslararası firma ve ülkelerle de bağlantı kuruldu. Düzce Teknopark, hem Düzce'nin hem de üniversitenin girişimcilik potansiyelini hayata geçirmek için sanayi, iş dünyası, öğretim elemanları ve öğrenciler arasında etkin, verimli arayüz olarak hizmet verdi. Üniversitedeki girişimcilik sistemi, teknoparktaki başarıyı tetikledi. Teknoparkımız, girişimcilik ekosistemini bölgemiz için de kurgulamak üzere yola çıkmış bir teknopark. Diğer teknoparklardan farklı bir yönü var. Çok sayıda sanayi ve iş dünyası temsilcisini kurucu ortak olarak barındırıyor. Bu, yine Düzce Üniversitesinin tercihi. Biz paydaşlarımızla iş birliği, güç birliği ve gönül birliği yapmak, bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına da katkı vermek ve yenilikçilik kapasitesini geliştirmek üzerine çalışan bir üniversiteyiz.

Teknopark da bu felsefeyle kuruldu. Genç yaşına ve kısıtlı kaynaklara rağmen, bölgeye çok sayıda değer katan proje üretti. Girişimcilik ekosistemini önemli ölçüde geliştirdi."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Düzce Teknopark, 4 yılda 2 milyon liralık satış hacmine ulaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2015 tarihinde saat 11 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Düzce Teknopark, 4 yılda 2 milyon liralık satış hacmine ulaştı haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:21
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı