DÜZCE HABERLERİ

Düzce Körüklü Otobüsler Geliyor

IHA
30.09.2015 - 10:27Son Güncelleme : 30.09.2015 - 10:28

DÜZCE'YE KÖRÜKLÜ OTOBÜSLER GELİYOR.

IHA

Düzce belediyesi şehir içi ulaşımı daha da rahatlatmak amacıyla yolcu kapasitesi yüksek ‘körüklü otobüsleri’ hatta alacak. Bunun için ilk aşamada üç adet körüklü otobüs alınacak. Daha sonra bu sayı arttırılacak.
Düzce belediyesinin ulaşım master programı içinde yer alan şehir içi yolcu taşımacılığını seri hale getirmeyi amaçlayan otobüs hatlarına ilişkin çalışmalar uygulamaya geçiriliyor. Bu amaca yönelik olarak, yolcu kapasitesi yüksek, manevra kabiliyetli ‘körüklü otobüsler’ devreye alınıyor. Bunun için de ilk etapta üç otobüs için girişimler yapıldı. Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre, üç adet körüklü otobüsler yolcu yoğunluğunun yoğun olduğu saatlerde hatta girecek. Hazırlanan programa göre körüklü otobüslerden biri Düzce merkez ve kalıcı konutlar arasındaki seferlere konulacak. İki adet otobüs ise Düzce Merkez ve Düzce Üniversitesi arasındaki hatta çalışacak.
KÖRÜKLÜ OTOBÜS
Otobüs, körükle birbirine bağlanan iki parçadan oluşan ve şehir içi toplu taşımacılığında kullanılan, otobüslere göre artırılmış yolcu kapasitesine sahip otobüs türü. Boyu 11 metreden , bazı metrobüslerde olduğu şekliyle 25 metre’ye kadar değişebilir. Tek körüklü, çift körüklü, çift katlı körüklü gibi tipleri vardır. Otobüsün manevrasını kolaylaştırmak için en arka tekerin de dönmesini sağlayan 4WS sistemine benzer bir sistem kullanılmaktadır

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Düzce Körüklü Otobüsler Geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 10 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Düzce Körüklü Otobüsler Geliyor haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:32
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:28
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı