DÜZCE HABERLERİ

Düzce Diğer İllere Örnek Olacak

IHA
30.10.2015 - 13:56Son Güncelleme :

DR. FARUK ÖZLÜ'DEN DÜZCE'YE GÜZEL BİR PROJE

IHA

AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü, “100 dönümlük bir alanı sokak hayvanları yaşam alanı olarak tahsis ederek, modern hayvan barınakları yapılacak. Bu büyük projeyi hayvansever dernekleri ile birlikte planlayıp, birlikte hayata geçireceğiz” dedi.
AK Parti Düzce Milletvekili ve 1’nci sıra Milletvekili adayı Dr. Faruk Özlü’nün Düzce adına hazırladığı projelerin ardı arkası kesilmiyor. Özlü’nün son olarak açıkladığı proje ise sokak hayvanlarıyla ilgili.
“Düzce’miz de dikkat çekici sayıda sokak hayvanı bulunuyor” diye sözlerine başlayan Faruk Özlü, “Ana cadde ve ara sokaklarda başıboş gezen çok sayıda sokak köpeği var. Zaman zaman sürü halinde gezen bu köpeklerin bazı vatandaşlarımızı tedirgin ettiğine de şahit oluyoruz. Bu konuda gelişmiş medeni ülkelerdeki uygulamalara benzer tedbirler almak ve bu ülkelerdeki uygulamaları Düzce’ye getirmek istiyoruz. Diğer illere örnek olacak bir çalışma başlatacağız” şeklinde konuştu.
“Hayvan sevmek bir medeniyet ve gelişmişlik göstergesidir. Atalarımız sahipsiz hayvanların bakımı ve beslenmesi için vakıflar kuracak kadar bu işi ileri götürmüşler” ifadelerini kullanan AK parti Düzce Milletvekili Özlü, “Düzce’mizdeki sokak hayvanları sorununu çözmek, bu hayvanların bakımı ve beslenmesini sağlamak için bir büyük proje başlatmak gerekiyor. Bu büyük projeyi hayvan sever dernekleri ile birlikte planlayıp, birlikte hayata geçireceğiz” dedi.
Orman Genel Müdürlüğü veya Milli Emlak genel Müdürlüğüne ait yaklaşık 100 dönüm büyüklüğündeki bir alanı sokak hayvanları yaşam alanı olarak tahsis edileceğinin altını çizen Faruk Özlü, “Bu alanın etrafı tel çitle çevrilip içine modern hayvan barınakları inşa edilecek. Sahipsiz sokak hayvanları toplanıp tedavisi, aşısı, sağlık bakımı, kısırlaştırma işlemi yapıldıktan sonra bu yaşam alanına alınacak. Fabrikalarla görüşülüp yemek artıkları her gün bu hayvanların beslenmesi için değerlendirilecek” şeklinde konuştu.
Özlü sözlerini şöyle tamamladı; “Hayvan sever derneklerinin; modern hayvan barınaklarında tedavisi, aşısı, bakımı ve kısırlaştırma işlemi tamamlanmış bu güzel hayvanların sahiplendirilmeleri için çalışmaları sağlanacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Düzce Diğer İllere Örnek Olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Düzce Diğer İllere Örnek Olacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı