DÜZCE HABERLERİ

Düzce’de Şehir İçi Ulaşımda Yeni Dönem Başlıyor

IHA
26.10.2015 - 13:49Son Güncelleme :

BAŞKAN MEHMET KELEŞ OTOBÜSLER İLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ.

IHA

Düzce Belediyesi Ulaşım Master Planının bir aşamasını daha tamamladı. Yeni alınan körüklü otobüsler Düzce Merkez, Üniversite ve Kalıcı Konutlar Bölgesi arasına planlanan ring hattında kullanılmak üzere hizmete girmek için gün sayıyor.
Düzce Belediyesi, ağırlıklı olarak Düzce Merkez, Üniversite ve Kalıcı Konutlar Bölgesinde yaşanan yolcu akışının daha rahat sağlanması amacıyla şehrin tamamını kapsayan “Ulaşım Master Planı”nı hayata geçirmeye başladı.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in bizzat takip ettiği ve İstanbul’da görüşmelerine katıldığı ulaşım planlama toplantılarında Merkez-Üniversite, Merkez-Kalıcı Konutlar Bölgesi ve Üniversite ile Kalıcı Konutlar Bölgesi arasında sabah ve akşam olmak üzere belli saatlerde çalışmak üzere yeni ekspres hatlar belirlendi. Bu hatların kısa sürede en yüksek kapasitede yolcu taşıması amacıyla geçtiğimiz günlerde İstanbul’dan körüklü otobüsler sipariş edildi ve Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü tarafından son hazırlıkları yapılan araçların GPS ve kamera sistemleri de takıldı.
Mercedes 345 marka, 18 ila 20 metre aralığında uzunluğa ve 200-220 kişi yolcu kapasitesine sahip bu otobüsler için geçtiğimiz günlerde tören düzenlenmişti. Şimdi Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü gün içinde yolcu kapasitesinin yükseldiği saatleri belirleyerek sefer saat tarifesi hazırlıyor. Hazırlanan saat planı çerçevesinde yolcu taşıması yapacak olan otobüslerin Düzce şehir içi ulaşımı rahatlatması bekleniyor.
34 YENİ ARAÇ AYNI GÜZERGAHTA ÇALIŞACAK
Düzce Belediyesi, özellikle Üniversite, Merkez ve Kalıcı Konutlar Bölgesi arasında yaşanan ulaşım sorununa bir çözüm daha getirerek 34 adet 8 metrelik yolcu otobüslerinin de sabah ve akşam saatlerinde sefere koyacak. Güzergah ve saat planlama çalışmaları devam eden otobüsler yaklaşık 1 hafta içinde seferlerine başlayacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Düzce’de Şehir İçi Ulaşımda Yeni Dönem Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Düzce’de Şehir İçi Ulaşımda Yeni Dönem Başlıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı