DÜZCE HABERLERİ

Düzce’de "S" Plaka İle Korsan Taşımacılığı Önlenecek

IHA
15.07.2015 - 14:23Son Güncelleme :

DÜZCE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KELEŞ (SAĞDA) MİNİBÜSÇÜLER ODASI BAŞKANI İLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

IHA

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Otobüs, Minibüs ve Servis Araçları Odası Başkanı Hakan Bülent Özbakır ile birlikte Düzce Belediyesi ’S’ Plakalı Araç Yönetmeliği’ne ilişkin bir açıklama yaptı. Oda Başkanı Özbakır, "Yeni uygulama Başkanımızın bize bayram hediyesi oldu" sözleriyle Başkan Keleş’e teşekkür etti.
Düzce Belediyesi sınırları içinde belirlenen güzergahlarda öğrenci ve personel taşımacılığı yapan kişi ya da kuruluşların haklarını korumak, korsan taşımacılığı önlemek, şehir içinde taşımacılığı düzene kavuşturmak, taşımacılık yapan kişi ya da kuruluşların araçlarını kayıt altına almak amacıyla "Düzce Belediyesi ’S’ Plakalı Araç Yönetmeliği" gündeme geldi. Yönetmelik, Düzce Belediye Meclisi’nin 2015 Yılı Haziran ayı ikinci birleşiminde onaylanarak kabul edildi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Otobüs, Minibüs ve Servis Araçları Odası Başkanı Hakan Bülent Özbakır ile birlikte Düzce Belediyesi ’S’ Plakalı Araç Yönetmeliği’ne ilişkin bir açıklama yaptı. Başkan Keleş, "Belediye Meclisimiz tarafından kabul edilen yönetmelikle öğrenci ya da personel taşımacılığı yapan kuruluşların haklarını savunmak istiyoruz. İkinci hedefimiz ise Düzce’de korsan taşımacılığın önüne geçmektir. Şu anda ben ve oda başkanımız da dahil kimse Düzce’de kaç kişinin, kaç araçla, hangi şartlar altında servis taşımacılığı yaptığını bilmiyor. Bu işi Düzce’de bir düzene kavuşturmak istiyoruz. Bu yönetmelik Düzce’de daha düzenli ve daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi adına yapılmış bir çalışmadır. Valilik, emniyet, oda ve belediye olarak bu hizmete geçme kararı aldık" dedi.
Düzce Otobüs, Minibüs ve Servis Araçları Odası Başkanı Hakan Bülent Özbakır ise servis araçlarına ilişkin yaptığı çalışmalardan ötürü Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e teşekkür etti.
Özbakır, "Başkanımızın servis araçlarına ilişkin yaptığı çalışmalardan ötürü oda olarak çok mutluyuz. S plaka bütün şoförlerimizin en büyük hayaliydi. Biz can taşıyoruz. Bu işin disiplin altına alınması bizi çok mutlu eder. Yeni yönetmelikle korsan taşımacılığın önüne geçileceği için de çok mutluyuz. Bu uygulama Başkanımızın bize bayram hediyesi oldu" dedi.
Yönetmeliğe göre, 9 Haziran 2015 tarihinden önce servis taşımacılığı yaptığını belgeleyen kişiler ihalesiz olarak, hak sahibi olduğunu belgeleyemeyen vatandaşlar ise Belediye Encümenince ihale yapılarak S Plaka alabilecek. Okul ve personel taşımacılığı yapan ’S’ plakalı araç sayısı bin 500 araç ile sınırlandırılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Düzce’de "S" Plaka İle Korsan Taşımacılığı Önlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Düzce’de "S" Plaka İle Korsan Taşımacılığı Önlenecek haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:11
 • Akşam
  18:41
 • Yatsı
  20:00
Sayfa Başı